PKK/KCK’ ya MİT’ten ağır darbe!
  • Haber Girişi: 13 Mayıs 2024 11:07 | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2024 11:07

PKK/KCK’ ya MİT’ten ağır darbe!

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı, iç ve dış düşmanlara karşı operasyonlarını artırarak, terör örgütlerinin hareket alanını daraltmaya devam ediyor. PKK’nın 1998’den beri faaliyet gösteren kırsal kadrosundan biri olan Şevger Çiya kod adlı Sedat Aksu, son operasyonla etkisiz hale getirildi.

Şırnak ve çevresinde 2000 yılında güvenlik güçlerine karşı saldırılar gerçekleştirdi

Şırnak ve çevresinde 2000 yılında güvenlik güçlerine karşı saldırılara karışan terörist, 2009’da Irak’ın Kandil bölgesinde örgüt mensuplarına eğitim verdi. 2014 yılında HPG konseyinde görevlendirilen ve 2016’da Suriye’ye geçiş yapan sözde sorumlu seviyedeki terörist, son olarak Irak’ta HPG Konseyi içinde sözde yönetici düzeyinde faaliyet gösteriyordu ve MİT’in hedefleri arasındaydı.

Eylem talimatlarını kendisi verdi

2016’da Suriye’nin kuzeyinde Türk güvenlik güçlerine karşı planlanan eylemlerin talimatını doğrudan veren teröristin yerini tespit etmek için MİT saha ajanları görevlendirildi. Örgüt yöneticisi adım adım izlendi ve örgüt üst yönetiminden aldığı talimatla Pençe-Kilit harekât bölgesinde eylem hazırlığı içinde olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat temin ettiği belirlendi.

MİT tarafından etkisiz hale getirildi

MİT, Irak’ın Gara bölgesinde terörist Sedat Aksu’yu nefes kesen bir takibin ardından beraberindeki teröristlerle birlikte nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Üst düzey yöneticinin etkisiz hale getirilmesini bir süre gizleyen örgüt, daha sonra Aksu’nun etkisiz hale getirildiğini duyurmak zorunda kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM