İYİ Partili Meclis Üyesi Şahin’den Sinan Ateş önerisi
  • Haber Girişi: 6 Ocak 2023 1:52 | Son Güncelleme: 6 Ocak 2023 1:52

İYİ Partili Meclis Üyesi Şahin’den Sinan Ateş önerisi

Osmangazi Belediyesi 2023 yılının ilk meclis toplantısını, Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İyi Parti Grup Sözcüsü Büşra Şahin, 30 Aralık’ta Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim üyesi Sinan Ateş’in adının bir okula verilmesini önerdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yönettiği Meclis Toplantısı’nda, mecliste grubu bulunan siyasi partilerin sözcülerinin konuşmalarının ardından gündem maddeleri oylandı. Toplantıda en dikkat çekici önerge, İYİ Parti Grup Sözcüsü Büşra Şahin’den geldi. Şahin, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Sinan Ateş’in isminin Bursa’da bir okula verilmesini istedi.

Sinan Ateş’in ölümüyle sarsıldığını ifade eden İYİ Parti Sözcüsü Şahin, “Sinan Ateş, ülkücü gelenekten gelen bir abimiz veya kardeşimizdi. Ölümüyle sarsıldım. Şehrimizin evladı olan, Başaran Mahallesi’nde çocukluk, gençlik yıllarını geçirmiş birisiydi. Başaran İlkokuluna Doç. Dr. Sinan Ateş adının verilmesini talep ediyoruz. Başımız sağ olsun”  şeklinde konuştu.

Sinan Ateş’in vurulmasıyla ilgili yaşadığı üzüntüyü dile getiren Büşra Şahin, “30 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın göbeğinde bir saldırı gerçekleşti. Bu ülkede eli silah tutan herkesin gündüz gözüyle adam öldürebildiğini gördük. İnsan canının değersizleştirildiği bir olaydı. Bu işin içinde olan, bu işle fikir birliği kurulan her kim varsa adalet önünde cezalarını çekmelerini istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM