Piyasa’ da son durum!
  • Haber Girişi: 8 Mayıs 2024 9:28 | Son Güncelleme: 8 Mayıs 2024 9:28

Piyasa’ da son durum!

Güne yukarı yönlü bir başlangıç yaparak, saat 10.30 itibarıyla dolar/TL önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 32,3010 seviyesinden işlem görüyor. Avro/TL ise yüzde 0,1 yükselişle 34,7260, sterlin/TL ise yüzde 0,1 düşüşle 40,3580 seviyelerinde bulunuyor. Dolar endeksi ise şu anda yüzde 0,1 artışla 105,6 seviyesinde seyrediyor.

Piyasaların gözü FED’ de

Küresel piyasalarda, yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek adımlarına ilişkin daha net sinyaller beklemeye başladı, bu da yönlendirici bir arayışı öne çıkarıyor. Analistler, ABD’de bu hafta veri takviminin sakin seyrettiğini belirtirken, Fed yetkililerinin sözlü yönlendirmelerindeki temkinli duruşunun yatırımcıların risk iştahı üzerinde etkili olduğunu ifade etti.

Kashkari, Fed’in faiz oranlarını uzun bir süre sıkı tutmasını beklediğini vurguladı

Dün yapılan açıklamalarda Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, enflasyonla mücadele sürecinin olumlu bir seyir izlemesi gerektiğini belirterek, faiz indirimini desteklemek için gerekli olan çok sayıda olumlu enflasyon verisinin görülmesi gerektiğini ifade etti. Kashkari, Fed’in faiz oranlarını uzun bir süre sıkı tutmasını beklediğini vurgularken, enflasyon göstergelerinin işbirliği yapmaması durumunda faiz artırımı olasılığını dışlamadıklarını söyledi. Bugün, yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD’de toptan eşya stokları ve mortgage başvurularının takip edileceğini belirten analistler, dolar endeksinin teknik açıdan 105 ve 104 seviyelerinin destek, 106 ve 107 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM