Bahçeli’den Özel için övgü dolu sözler!
  • Haber Girişi: 8 Mayıs 2024 9:38 | Son Güncelleme: 8 Mayıs 2024 9:38

Bahçeli’den Özel için övgü dolu sözler!

Geçtiğimiz hafta, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la önemli bir görüşme gerçekleştirmişti. Ve dün, TBMM’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile buluştu. Bahçeli’nin koltuğunda gerçekleşen bu kritik görüşme tam 45 dakika sürdü. İki lider arasındaki bu kapalı kapılar ardındaki toplantı, siyasi kulislere damgasını vurdu.

Günaydın ve Başarır da toplantıya eşlik etti

Özel’in ziyareti sırasında, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın ve Ali Mahir Başarır ile TBMM İdare Amiri ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan eşlik etti. Bahçeli’yi makam odası önünde karşılayan ise TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meclis İdare Amiri ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay oldu.

Ev sahipliği ve fikir alışverişleri oldukça olumlu geçti

CHP Grup Toplantısı devam ederken Genel Başkan Özgür Özel, görüşmenin içeriği hakkında açıklamalarda bulundu. Özel, “Sayın Bahçeli’ye ve MHP üyelerine teşekkür ediyorum. Kendisiyle son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Ev sahipliği ve fikir alışverişleri oldukça olumlu geçti. Bahçeli’nin Türkiye siyasetindeki tecrübelerinden aktardığı bilgilerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarını samimiyetle değerlendirdik ve yapıcı bir şekilde görüş alışverişinde bulunduk. Dış politika konularında, özellikle Filistin ve Kıbrıs meseleleri üzerine fikirlerimizi paylaştık. Bahçeli’ye, CHP’nin ana muhalefet partisi olduğunu ve Türkiye’nin dış temsilcisi olduğumuzu bir kez daha hatırlattım.” dedi.

Masada konuşulan başlıklar dile getirildi

Ayrıca, 10 bin liralık emekli maaşıyla geçinmenin zorluğunu dile getirdik. Asgari ücretin erimesi ve temmuz ayında yapılacak zam eksikliğinin yaratacağı sıkıntıları tartıştık. Ayrıca, temmuz zammının küçük işletmeler ve KOBİ’lerin sırtına yüklenmemesi, devletin bu konuda gereken adımları atması gerektiğini vurguladık. Her ikimiz de milletvekili ve genel başkan olarak, atanmayan öğretmenlerden stajyer ve çırakların mağduriyetine, kademeli emeklilik talebinden uzman çavuşlar ve emekli astsubayların sorunlarına kadar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca, 28 Şubat davasının mağdurlarıyla, Anayasa Mahkemesi kararlarına uyulmamasından kaynaklanan endişelerimizi de dile getirdik.

Bahçeli’ den Özel’e övgü dolu sözler

Öte yandan, BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberine göre, CHP kurultayı öncesinde tercihini “Eski sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu’nun yerine Ekrem’e karşı Özgür derim” şeklinde ortaya koyan Bahçeli, görüşme sırasında Özel’in genel başkanlık sürecini övdü. Bahçeli’nin edinilen bilgilere göre yaptığı değerlendirmede, “Kemal bey benim sınıf arkadaşımdı. Kendisini severim. Ama pek hareketli olmayan bir politika yürüttü. Sizinle birlikte CHP hareketlendi. Kapının önü gazeteci dolu. Bu durum, hareketi başlatana yarar” ifadelerini kullandığı belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM