Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Partisi’ni kuruyor
  • Haber Girişi: 6 Mayıs 2024 6:31 | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2024 6:31

Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Partisi’ni kuruyor

Türkiye’de siyasi atmosfer ısınıyor! MHP’de üç dönem milletvekilliği yapmış ve daha sonra İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan Yusuf Halaçoğlu, 31 Mart seçimlerinin ardından siyaset arenasına yeni bir soluk getirecek. 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra yaşadığı görüş ayrılığı sebebiyle İYİ Parti’den istifa eden Halaçoğlu, artık kendi partisini kurmaya kararlı. Halaçoğlu’nun verdiği bilgiye göre, yeni partinin ismi “Kutlu” olacak.

Şu andaki belirsizlik ortamı, bizi yeni bir parti kurma kararı almaya itti

Ankara’da hareketli dakikalar yaşandı! Yusuf Halaçoğlu, partisinin kurucular kurulu üyeleriyle buluşarak önemli bir adım attı. Halaçoğlu, “Şu andaki belirsizlik ortamı, bizi yeni bir parti kurma kararı almaya itti” diyerek partinin ismini de duyurdu.

Türkiye siyaset sahnesine 139. parti olarak katılacak

Toplantıda duygular yüksekti! Halaçoğlu, şu sözleri dile getirdi: “Amacımız, her adımın ülkemize faydalı olmasını sağlamak. Yaşanan belirsizlik, yeni bir parti kurma yolunda bizi cesaretlendirdi. İsim seçiminde Türkçe ve anlamlı olmasına özen gösterdik. Bu yüzden ‘Kutlu’ dedik ve adımızı böyle belirledik. Partimizin temel hedefi, ülkemizi daha iyi bir noktaya taşımak için çalışmak. Sağcı ya da solcu değil, vatanseveriz.” Halaçoğlu ve ekibinin, bugün parti kuruluş dilekçesini resmi makamlara sunduğu biliniyor. Kutlu Partisi, Türkiye siyaset sahnesine 139. parti olarak katılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM