Son Dakika! Bakan Muş: 4 zincir markete asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarı yaptık
  • Haber Girişi: 26 Aralık 2022 7:00 | Son Güncelleme: 26 Aralık 2022 7:00

Son Dakika! Bakan Muş: 4 zincir markete asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarı yaptık

2023 yılında uygulanacak asgari ücret miktarının açıklanmasının ardından harekete geçen fırsatçılar, marketlerdeki etiketleri anında değiştirmeye başladı. Ticaret Bakanlığı ise konu hakkında gelen yoğun şikayetlerin ardından marketlere yönelik denetim başlattı.

Konuyla ilgili bugün de yeni gelişmeler yaşandı. Ticaret Bakanlığı’nda zincir marketlerin genel müdürleriyle bir araya gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, toplantının ardından sosyal medya hesabından bilgilendirme paylaşımında bulundu.

 

Son Dakika! Bakan Muş: 4 zincir markete asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarı yaptıkBakan Muş ve 4 ulusal zincir marketin genel müdürü, bakanlık binasında bir araya geldi.

Muş, “Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk” dedi.

Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Muş, “Ticaret Bakanlığı olarak sahada denetimlerimizi yoğun şekilde sürdürmekteyiz. Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM