Samsun’da yasak aşk skandalı!
  • Haber Girişi: 2 Mayıs 2024 10:13 | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2024 10:13

Samsun’da yasak aşk skandalı!

Samsun’da 42 yaşındaki Ayşe A., yakın arkadaşı S.Ç. ile dayısının eşi olan 50 yaşındaki A.S. ile kendisini aldattığını iddia ederek 48 yaşındaki eşi Ahmet A.’ya boşanma davası açtı. Mahkeme, Ahmet A.’nın A.S. ile 326 gün boyunca 828 kez telefon görüşmesi yaptığını belirledi ve davalı Ahmet A.’ya 500 bin lira maddi, 500 bin lira da manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Telefon kaydı ortaya çıktı

Samsun’da yaşayan 2 çocuk annesi Ayşe A., 2001 yılında evlendiği Ahmet A.’ya aldatma nedeniyle 23 Şubat 2021’de boşanma davası açtı. Davada Samsun 2’nci Aile Mahkemesi, Ahmet A.’nın A.S. ile 326 gün içinde 828 defa telefon görüşmesi yaptığını saptadı.

1 milyon tazminat cezası aldı

Ayşe A., kocası hakkındaki iddialarını şahitleriyle birlikte kanıtladı. Mahkeme heyeti, 26 Nisan 2024’teki duruşmada Ayşe A.’yı haklı buldu ve çiftin boşanmasına karar verdi. Ayrıca Ahmet A.’ya 500 bin lira maddi ve 500 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti. 10 yaşındaki U.A.’nın velayeti annesine verilirken, Ahmet A.’nın Ayşe A. ve 23 yaşındaki oğlu B.A.’ya biner lira nafaka ödemesine karar verildi.

Diğer kadın ile 828 telefon görüşmesi yapmış

Ayşe A.’nın avukatı Arslan Bolat, “Eşler arasındaki ilginin kaybı ve sonrasında aldatılma hissi genellikle fark edilebilir. Ancak asıl önemli olan bu durumun mahkemeye yansıtılıp yansıtılmadığıdır. Mahkemeler somut delillere dayanarak karar verirler. Müvekkilimiz, dayısının eşiyle yaşadığı aldatma sonucu büyük bir mağduriyet yaşadı. Güvendiği iki kişinin ihaneti ve gizli ilişkisi psikolojisini derinden sarsmış, uzun süre tedavi görmesine rağmen olayı atlatamamıştır. Bu yüzden tedavi belgelerini ve kullandığı ilaçları dosyaya ekledik. Ayrıca eşi ve diğer kadın arasında bir yılda 828 telefon görüşmesi yapıldığını ve bunların geceler boyunca sürdüğünü belirledik. Mahkemenin bunu araştırıp dosyaya eklemesini talep ettik” dedi.

Yeni bir hayat kurarken kimseye muhtaç olmayacak

Avukat Bolat, “Müvekkilimizin yaşadığı mağduriyet mahkeme dosyasına doğru şekilde yansıtıldığı için mahkeme tarafından müvekkilimiz lehine bir milyon lira tazminat ödenmesine hükmedildi. Ancak müvekkilimizin yaşadığı acı, ne kadar tazminat alırsa alsın ölçülemeyecek kadar büyük. Tazminat miktarı ne olursa olsun, müvekkilimiz bu acıyı unutmayacak. Ancak yeni bir hayat kurarken kimseye muhtaç olmadan ilerleyeceğine inanıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM