İstanbul Valisi Gül’den 1 Mayıs açıklaması!
  • Haber Girişi: 2 Mayıs 2024 9:17 | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2024 9:17

İstanbul Valisi Gül’den 1 Mayıs açıklaması!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul’da gerçekleştirilen gösterilerde hareketli anlar yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın verdiği bilgiye göre, ülke genelinde 226 kişi gözaltına alınırken, İstanbul’da ise eylemlerin yoğunlaştığı bölgelerde 217 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz

İstanbul Valisi Davut Gül, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 1 Mayıs etkinliklerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:”İstanbul’un güvenliği ve huzuru için alınan tedbirlerle zarar görmemesine büyük katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Bu süreçte özellikle İçişleri Bakanımız Sn. Ali YERLİKAYA’ya, mülki idare amirlerimize, emniyet müdürlerimize, jandarma ve sahil güvenlik komutanlarımıza, kolluk kuvvetlerimize, tüm kamu görevlilerimize ve 16 milyon İstanbullu hemşehrilerimize minnettarız.Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için alınan tedbirlerle, özellikle ulaşım kısıtlamalarından dolayı yaşanan geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Rabbim milletimizi ve devletimizi her türlü kaza ve beladan muhafaza etsin.”

Hiç bir suç cezasız kalmaz

Vali Gül, bir sonraki paylaşımında ise “Hiç bir suç cezasız kalmaz. 210 kişi gözaltına alındı. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM