‘Mahzen-41’ operasyonu ile ‘Ayazlar’ suç örgütü çökertildi
  • Haber Girişi: 9 Mayıs 2024 7:06 | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2024 7:06

‘Mahzen-41’ operasyonu ile ‘Ayazlar’ suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya merkezli 2 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-41” operasyonları sonucunda “Ayazlar” suç örgütünün liderinin Umut Ayaz olduğunu belirtti. Operasyonlarla birlikte örgüt üyesi 9 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin çeşitli suçlara karıştığı ve vatandaşları mağdur ettikleri tespit edildi. Örgüt üyelerinin tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve mala zarar verme gibi suçları işlediği ortaya çıktı.

11 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı işbirliğiyle, Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Antalya ve Çanakkale illerinde 11 ayrı adrese operasyon düzenlendi.

Bölgede uyuşturucu ticareti yaparak haksız kazanç elde ettiler

Şüphelilerin, yerel işletmelerden zorla para talep edip baskı kurarak işletmelere zarar vermeye çalıştıkları ve para vermek istemeyenleri silahlı saldırıya maruz bıraktıkları, daha iyi ekonomik durumda olan vatandaşları kandırarak zorla hesaplarından para transferi gerçekleştirdikleri ve senet imzalatarak mağdurları tehdit edip şikayetlerinden vazgeçirdikleri belirlendi. Ayrıca, bölgede uyuşturucu ticareti yaparak haksız kazanç elde ettikleri de ortaya çıktı.

9 şüpheli yakalandı

Operasyonlar sırasında elebaşının da aralarında bulunduğu organize suç örgütü üyesi 9 şüpheli yakalandı. Adreslerde ele geçirilen ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri ile çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, birçok senet ve Türk Lirası’na el konuldu. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve kahraman jandarma birimlerini tebrik etti ve duaların kendileriyle olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM