Kuduz köpekleri Ankara’ya taşıyan kadın emlak zengini çıktı
  • Haber Girişi: 11 Haziran 2024 14:26 | Son Güncelleme: 11 Haziran 2024 14:26

Kuduz köpekleri Ankara’ya taşıyan kadın emlak zengini çıktı

Şanlıurfa’da kuduz karantinasında bulunan 35 köpeği kaçırarak Ankara’ya götüren Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü Boyacı, Ankara Valiliği’nin müdahalesiyle gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen Özgünlü Boyacı’nın getirdiği hayvanlar da Ankara’da karantinaya alındı.Buket Özgünlü Boyacı ile ilgili gerçekler bir bir ortaya saçılırken, hayvanlar için yardım parası toplayan kadının emlak zengini olduğu öğrenildi.

Durumum yok, gelirim yok

6 yıl önce ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi Tunahan Salihoğlu tarafından mahkemeye verilen ve “Durumum yok, gelirim yok” savunmasını yapan Buket Özgünlü Boyacı’nın polis sorgusunda çarpıcı detaylar ortaya çıktı.Boyacı’nın polise verdiği ifadede tamamı son 4 senede alınmış, üzerine kayıtlı 9 daire ve kiraya verdiği 2 depoya sahip olduğu öğrenildi.

Cezaevine gönderildi

Boyacı ve dernek çalışanı M.S.D., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Savcılık sorgusunun ardından, Boyacı ve M.S.D. “bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma” ve “hayvanları koruma kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilmişti. Boyacı tutuklanırken, M.S.D. serbest bırakılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM