İstanbul’da iğrenç olay!
  • Haber Girişi: 13 Mayıs 2024 10:33 | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2024 10:33

İstanbul’da iğrenç olay!

13 yaşındaki A.A., Sultanbeyli ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan ve ilkokul 8. sınıfa giden bir öğrenciydi. A.A.’nın ağabeyi, cinayet suçundan cezaevindeydi. Bir gün okul arkadaşı H.V., A.A.’yı evlerine davet etti. İlk başta tereddüt eden A.A., H.V.’nin “Film izleriz, eğleniriz” teklifini kabul etti.

Tecavüzü kayda aldılar

H.V. ve arkadaşı Tunahan Keskin, A.A.’nın evine geçti. Ancak, H.V.’nin A.A’ya tecavüz etmeye çalışmasıyla dehşet dolu anlar yaşandı. T.K. tarafından kaydedilen bu korkunç anlar, A.A.’nın çığlık atarak kurtulmasına ve kaçmasına neden oldu. Ancak, asıl korku dolu kısım henüz başlamamıştı.

Ormanlık alanda 2 kişinin tecavüzüne uğradı

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre; A.A. okuldan çıktığında, daha önceden tanıştığı O.K. adlı biriyle karşılaştı. O.K., “Hasret ile ne yaptınız? Benim elimde videonuz var. H.V. herkese anlatacakmış. Ailene söyleyecek. Ailen de seni öldürür. Bunu durduracak tek kişi benim. Ancak bir şartım var. Bunu yaparsan olacakları engellerim” dedi ve çocuğu Sultanbeyli’deki ormanlık bir alana götürdü. Kısa bir süre sonra O.K.’nın arkadaşı R.Ö. geldi ve burada A.A. cinsel saldırıya uğradı. A.A. yaşadıklarını kimseye anlatamadı.

Tecavüz edenlerden biri ise mahalle muhtarının oğlu

Son olaydan bir hafta sonra, M.E. adındaki genç yaklaştı. M.E., “Videolarını gördüm. Oğuz’la ilişkin olduğunu biliyorum. Benimle de olman gerekiyor. Aksi takdirde o videoyu ailenin önüne koyarım” dedi. M.E. yanına iki arkadaşını da alarak tehdit etti. A.A., bu kişiler tarafından iki gün boyunca tacize uğradı. Tacizcilerden biri ise mahalle muhtarının oğluymuş.

Tanımadığı birçok kişi tarafından bir yıldır istismara uğradı

A.A.’nın okula gitme kabusu devam ediyor. Bir gün, sınıf arkadaşının ağabeyi B.B. okul çıkışında belirdi ve A.A. tehditlerle karşı karşıya kaldı. Bu sefer, B.B. de A.A.’ya cinsel saldırıda bulundu. A.A. için zor zamanlar bitmek bilmiyordu. Tanıdığı ya da tanımadığı birçok kişi tarafından bir yıldır istismara uğruyordu. Bir gün yolda yürürken bir araç tarafından durduruldu ve içinden F.A. adında biri indi. A.A.’yı zorla araca bindirdi ve onu Sultanbeyli’deki bir sanayi bölgesine götürdü. Orada F.A. ve arkadaşları tarafından istismara uğradı.

Lise’de 5 ayrı kişi tarafından istismara uğradı

A.A. liseye gitmeye başladı. Her şeyin sona erdiğini düşündü. Fakat tanımadığı insanlar yanına gelip videoyu bildiklerini söyleyerek onu tehdit ettiler. A.A. daha sonra Sultanbeyli Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde bir sınıfta 5 farklı kişi tarafından cinsel saldırıya uğradı.

Ağlama ben bir şey yapmayacağım

A.A. bağıra bağıra ağladı. Hasan isimli genç sınıfa girdi. “Ağlama ben bir şey yapmayacağım” diyerek A.A.’yı lavaboya götürdü. A.A.’nın elini yüzünü yıkadı ve okul bahçesine çıkardı.

Emniyete gidip olanları anlattı

A.A. artık dayanamayacak durumdaydı. Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yaşadıklarını anlattı. İfadesinde, “Çok ağladım. Karnımın ağırdığını söyledim. Beni dinlemediler. Video olayını cezaevindeki abime söyleyeceklerini belirttiler. ‘Abin cezaevinden kaçar seni de keser’ dediler. ‘Ailen seni öldürecek’ dediler. Çok yalvardım. Kimse dinlemedi” şeklinde ifade etti.

Sanıklar yeniden yargılanacak

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 kişi hakkında “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından dava açtı. İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucunda 2 sanık beraat ederken, diğer sanıklara çeşitli hapis cezaları verildi. Ancak İstinaf mahkemesi dosyayı esastan bozdu ve sanıkların yeniden yargılanmasına karar verildi. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM