Eski Bakan evinde ölü bulundu!
  • Haber Girişi: 24 Nisan 2024 13:22 | Son Güncelleme: 24 Nisan 2024 13:22

Eski Bakan evinde ölü bulundu!

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki evinde hayata veda eden eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Trabzonspor’un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz’ın cansız bedeni, kızı tarafından bulundu. Ailesinden henüz ölüm nedeniyle ilgili bir açıklama gelmedi. İlk incelemede, Yılmaz’ın ölümünde şüpheli bir durumun olmadığı belirtildi.

Mehmet Ali Yılmaz kimdir?

Trabzon’da 21 Ekim 1948’de doğan Mehmet Ali Yılmaz, İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Kariyeri boyunca bankacılık ve basın sektörlerinde aktif rol aldı. Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları AŞ’nin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. Aynı zamanda Güneş Gazetesi’nin sahibi ve Titibank’ın yönetim kurulu başkanıydı. Trabzonspor Kulübü’nde başkanlık görevini de üstlenen Yılmaz, Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti, Gazete Sahipleri Sendikası ve Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi çeşitli kuruluşlarda üye olarak aktif rol aldı.

49. ve 50. Hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı

Mehmet Ali Yılmaz, 1991 genel seçimlerinde Demokratik Yeniden Kuruluş Partisi’nden Trabzon Milletvekili seçilerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 20 Ekim 1991’den 24 Aralık 1995’e kadar yasama faaliyetlerine katıldı. 49. ve 50. Hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Evli olan Yılmaz’ın 5 çocuğu bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM