Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Başbakanı ile bir araya geldi
  • Haber Girişi: 24 Nisan 2024 13:10 | Son Güncelleme: 24 Nisan 2024 13:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya Başbakanı ile bir araya geldi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in üç günlük Türkiye ziyaretinin kapanış noktası Ankara… Cumhurbaşkanı Steinmeier, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne adım attı. Saat 13.30’da Külliye’ye varan Steinmeier, Erdoğan tarafından resmi bir törenle karşılandı.

“Naber, how are you?”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddeye gelen süvariler, Steinmeier’in makam aracını karşıladı ve protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Steinmeier’i külliyenin ana giriş kapısında şahsen karşıladı. Erdoğan’ın araçtan inerken Steinmeier’e “Naber, how are you?” diye hitap ettiği anlar, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Masaya neler yatırılacak?

Almanya Cumhurbaşkanı’nın, Türkiye ve Almanya arasındaki kültürel bağları vurgulaması bekleniyor. Bu doğrultuda Steinmeier, Türkiye ziyaret heyetine 1960’larda Almanya’ya işçi olarak göç eden Berlinli döner ustası Arif Keleş’i de dahil etti. Steinmeier’in ziyaretinde Türkiye’nin Maliye Bakanı Christian Lindner ve Alman Federal Meclisi Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz da yer alıyor. Ancak Almanya’da, Steinmeier’e “Demokrasi ve insan hakları konusunda Erdoğan’a karşı net bir tavır sergile” çağrıları yapılıyor.

Türkiye ve Almanya ilişkileri üzerinde durulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, resmi görüşmelerde Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkileri detaylı bir şekilde ele almayı ve işbirliğini artırıcı adımları değerlendirmeyi planladığı bildirildi. İki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için yapılacaklar üzerinde durulacak.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM