Erdoğan’dan olay açıklama!
  • Haber Girişi: 16 Mayıs 2024 6:37 | Son Güncelleme: 16 Mayıs 2024 6:37

Erdoğan’dan olay açıklama!

AK Parti’nin ilk il başkanları toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleşti. Toplantı, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından parti içindeki nabzı yoklamak amacıyla düzenlendi. Seçim sonuçlarına odaklanılan kritik buluşmada, özeleştiri ve iç muhasebe yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bazı il başkanlarına yönelik “Çalışmıyorsunuz” eleştirisi yaptığı ve Yozgat ile Şanlıurfa’nın kaybının nedenini “Yanlış aday” olarak değerlendirdiği ifade edildi.

Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz

AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde istediği başarıya ulaşamayarak Türkiye’nin ikinci büyük partisi konumuna geriledi. Parti içindeki seçim sonuçlarının değerlendirilmesi devam ediyor. Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanları toplantısında Çorum’a hızlı tren talebini ve Eskişehir’in bir ilçesine tren hattı isteğini dile getiren il başkanlarına sert tepki gösterdi. “En büyük hızlı tren yatırımlarını İstanbul, Ankara, Eskişehir’e yaptık” diyen Erdoğan, “Bu işler sadece yatırım yapmakla olmuyor, çalışmıyorsunuz. Çorum mitingi çok kalabalıktı ama oy kaybı yaşadık, ilçe kaybettik. Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Yozgat ve Şanlıurfa’yı yanlış aday yüzünden kaybettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Halkı kibirlilerden kurtaracağız” sözlerini dile getirerek bazı illerdeki başarısız sonuçların yanlış aday tercihlerinden kaynaklandığını ifade ettiği öğrenildi. Erdoğan’ın, “Yozgat ve Şanlıurfa’yı yanlış aday tercihleri yüzünden kaybettik” şeklinde değerlendirme yaptığı belirtildi.

Karabük Belediye Başkanını tebrik etti

Erdoğan’ın, Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak seçilen Karabük Belediye Başkanı’nı ve İl Başkanı’nı seçimlerdeki başarılarından dolayı tebrik ettiği, ayrıca talepleri için ilgili bakanlıklarla görüşmeler yapmaları talimatı verdiği ifade edildi.

Davayı içselleştirerek çalışın

Öte yandan toplantıya katılan il başkanları ve belediye başkanlarına sunum yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz “Şatafat, lüks, gösteriş ve korumalardan uzak durun. Davayı içselleştirerek çalışın” uyarısında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM