Cumhurbaşkanı Erdoğan Özgür Özel görüşmesi başladı
  • Haber Girişi: 2 Mayıs 2024 14:19 | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2024 14:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özgür Özel görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki toplantı, AK Parti ve CHP liderlerinin ilk kez 2016’dan sonra bir araya gelmesiyle dikkat çekiyor. Bu özel görüşme, siyasi sahnedeki dengeleri yeniden şekillendirebilecek önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

Özel, kapsamlı bir sorun ve çözümler dosyasıyla geldi

Saat 16.00’da AK Parti Genel Merkezi’nde başlayan toplantı, iktidar ile muhalefet arasındaki diyalog ve müzakere sürecinin nasıl şekilleneceği konusunda önemli bir kilometre taşı olarak değerlendiriliyor. Özel, kapsamlı bir sorun ve çözümler dosyasıyla geldiği görüşmede, Erdoğan’ın yanı sıra her iki tarafı temsilen birer kişi bulunuyor. AK Parti’den Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP’den ise İstanbul Milletvekili ve emekli büyükelçi Namık Tan, görüşmenin önemli isimleri arasında yer alıyor.

Masaya yatırılacak maddeler belli oldu

Görüşmede, CHP lideri öncelikle ekonomi başlığını gündeme getirecek. Ardından ikinci öncelikli konu olarak hukuk konusunu ele alacak. Diğer önemli alt başlıklar arasında ise enflasyon, emekli aylıkları, asgari ücret, atanamayan öğretmenler, yeni müfredat, belediyelerin borçları ve onay bekleyen projeler, Can Atalay ve Gezi Davası tutukluları, Filistin meselesi ve vize sorunu bulunuyor.

Gazze konusu ele alınacak

Görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamları ve kalıcı barışın sağlanabilmesi için atılan adımların da masaya yatırılması öngörülüyor. Özgür Özel’in, liderlere yazdığı mektubu ve önümüzdeki günlerde Filistin’e yapacağı ziyareti de görüşmede dile getirmesi bekleniyor.

23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleşti

Erdoğan ve Özel’in bir araya gelme süreci, CHP Genel Başkanı’nın Erdoğan’a bayram tebriği telefonuyla başladı. İkili, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Bu buluşma, daha kapsamlı bir görüşmeyi kararlaştırmak için bir araya gelme fikrini doğurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM