CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün görüşecek
  • Haber Girişi: 2 Mayıs 2024 8:17 | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2024 8:17

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün görüşecek

Gözler, bugün gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in buluşmasına çevrildi. Bu görüşme, başlangıcını Özel’in Erdoğan’a bayram tebriği telefonuyla yapmış olmasına dayanan bir sürecin son noktası olacak. Özel’in öncelikli gündem maddeleri arasında yerel yönetim gelirlerinin artırılması, hayat pahalılığı, emekli aylıkları ve atanmayı bekleyen öğretmenlerin durumu öne çıkacak. Siyasi arenada önemli bir adım olan bu görüşme, 2016’dan sonra AK Parti ve CHP liderlerinin ilk kez bir araya geleceği bir buluşma olacak. İkili, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. açılış yıl dönümü resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşmenin ardından bir araya gelme kararı almıştı.

Yeni Anayasa çalışması konuşulacak

Saat 16.00’da AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşecek olan toplantının ana gündem maddesi yeni anayasa olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ziyaretinin ardından yaptığı açıklamalarda, “CHP’nin de değişime destek verebileceği inancındayım” diyerek bu konuda umut verici işaretler verdi.CHP’nin değişime destek verebileceği beklentisiyle birlikte, toplantının diğer önemli gündem maddeleri arasında ise yerel yönetimlerin borçlarından kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi bulunuyor. Belediyelerin gelir kaynaklarının artırılması, merkezi yönetimden onay bekleyen projelerin hızlandırılması, hayat pahalılığı, emekli aylıkları ve atama bekleyen öğretmenlerin durumu da görüşülecek başlıklar arasında yer alıyor.

Özgür Özel Filistin’e gidecek

AK Parti Genel Merkezi’nde saat 16.00’da gerçekleşecek görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve kalıcı barışın tesis edilmesi için atılacak adımlar da masaya yatırılacak. Özgür Özel’in toplantıda, Filistin için liderlere yazdığı mektubu ve önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Filistin ziyaretini de aktarması bekleniyor.

Özel’den eski başkanlara telefon

Kritik görüşme öncesinde, eski CHP genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile telefon görüşmesi yapan Özgür Özel, Erdoğan’la gerçekleştireceği buluşmaya ilişkin fikir ve önerilerini paylaştı. Bu görüşme, 8 yıl aradan sonra bir ilk olma özelliği taşıyor. AK Parti ve CHP genel başkanları, 2016’dan sonra ilk kez bir araya gelmiş olacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM