BCCT Olağan Genel Kurulu Yapıldı
  • Haber Girişi: 6 Mayıs 2024 7:29 | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2024 7:29

BCCT Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Genel Kurul öncesinde Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve Doğu Avrupa ve Orta Asya  Ticaret Müsteşarı Kenan Poleo, BCCT’nin Birleşik Krallık ve Türkiye arasında iş köprüsü  kurma konusunda kilit bir role sahip olduğunu söyledi ve BCCT’nin iki ülke için ticari  ortaklıkları için karşılıklı kazanımları arttırmaya nasıl öncelik verdiğine şahit olduğunu ekledi.
BCCT Yönetim Kurulu Başkanı Chris Gaunt,OBE geçmiş dönemde yapılan çalışmaları
özetleyen bir konuşma yaptı. Konuşmasında Birleşik Krallık ve Türkiye arasında ticari
ilişkileri ve yeni iş birliklerini geliştirmek hedefiyle BCCT’nin 137 yıldır ticari köprü görevini  üstlendiğini belirterek, 2023 yılının Türkiye-Birleşik Krallık ticari ilişkileri açısından olumlu  geçtiğini söyledi. Pandemi döneminin durgunluğunun aşılmakta olduğuna dikkat çekerek, iki  ülke arasındaki ticaret hacminin 28 milyar dolara yükseldiğine, pandemi öncesinde bu hacmin  23 milyar dolar civarında olduğuna vurgu yaptı. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin çok pozitif yönde olduğunu, her iki ülke ekonomisinin de en üst düzeyde fayda sağlayacak şekilde gelişim gösterdiğini ifade etti. Gaunt, BCCT’nin 2024’yılı ve sonrasında da şirketler için  yüksek kalitede “Business Service” hizmeti sunmaya ve ayrıcalıklı iş ağı oluşturma  faaliyetlerine devam edeceklerini kaydetti.
Ülkelerde karşılıklı olarak, daha fazla yatırım için büyük bir iştah artışı gözlemlendiğini ifade  ederek, Serbest Ticaret Anlaşması’nın daha da genişletilmesi ile her iki ülkede ticaret alanında  yatırımların hızlanacağına dikkat çekti.     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM