Başkan Özdemir’den muhtarlara “Eşit hizmet” sözü
  • Haber Girişi: 16 Mayıs 2024 11:41 | Son Güncelleme: 16 Mayıs 2024 11:41

Başkan Özdemir’den muhtarlara “Eşit hizmet” sözü

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, göreve başlamasının ardından Nilüfer’deki 64
mahalle muhtarıyla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde yer alan salonda gerçekleşen toplantıda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları da tam kadro olarak yer aldı. Yeni dönemdeki yönetim ve hizmet anlayışını Nilüfer’in muhtarlarıyla paylaşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, son derece samimi açıklamalarda da bulundu. Başkan Şadi Özdemir, göreve seçilen bütün muhtarlara başarılar diledi.
“MAHALLE KOMİTELERİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Nilüfer’deki Mahalle Komiteleri’nin değerli bir oluşum olduğunu ifade eden Başkan
Özdemir, bu yapıyı güçlendireceklerini söyledi. Başkan Özdemir, “Geçmiş belediye
başkanlarımız Nilüfer’de katılımcılığı artırıcı çalışmalar yapmış, Nilüfer’i ve demokrasi
geleneğini geliştirmişler. Mahalle Komiteleri’ni güçlendirmeliyiz. İki başlılık yaratmadan,
yolumuza devam edeceğiz. Bir mahalleye bir hizmet yapılacaksa, mutlaka muhtarın
başkanlığını yaptığı Mahalle Komitesi’nin onayından geçmesi lazım. Bütçeye göre öncelikleri  belirleyerek, mahallelerimize eşit şekilde hizmet edeceğiz” dedi.
“BAŞKANLIK GÜCÜNÜ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM”
Belediye başkanlığının gücünü, muhtarlar ve diğer paydaşlarla paylaşacaklarını vurgulayan,  Başkan Şadi Özdemir, Nilüfer’de 5 yıllık stratejik planı katılımcı bir anlayışla yapacaklarını belirtti. Başkan Özdemir şöyle konuştu: “Belediye başkanlığının bir meslek değil, hizmet makamı olduğunun bilincindeyim. Bu bilinçle hareket edeceğim ve bu kente hizmet etmek için göreve geldim. İlk günden bu yana biz, bu kenti ortak akılla yöneteceğiz dedik. Belediye başkanı her şeye tek başına karar veren olmamalı. Yasalar belediye başkanlarına çok kuvvet vermiş. Ben, belediye başkanı olarak bu kadar kuvveti tek başıma kullanmak istemiyorum. Bu gücümüzü sizlerle ve diğer paydaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. O yüzden ‘Birlikte yönetim’  diyoruz. 64 mahallede stratejik plan buluşması yapılacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM