BALKANTÜRKSİAD, Polonya’dan işbirlikleriyle döndü
  • Haber Girişi: 6 Mayıs 2024 8:52 | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2024 8:52

BALKANTÜRKSİAD, Polonya’dan işbirlikleriyle döndü

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “Polonya’da çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik, somut ekonomik iş birliği ve ticari ilişkiler başlattık. Yurt dışı programlarımızla da Üyelerimize, Bursamıza ve ülkemiz ekonomisine fayda sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

Polonya programlarına Kosova’dan Esnaf Derneği Başkanı Varis Xhejlani ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyetin de katıldığını söyleyen Başkan Şakir, “Ziyaret kapsamında T.C. Varşova Büyükelçiliği Ticari Ataşesi Betül Büke Karaçin Polonya’daki yatırım fırsatları hakkında sunum gerçekleştirdi. Daha sonra T.C. Varşova Büyükelçisi Rauf Alp Denktaş’ı ziyaret ettik” şeklinde konuştu.

Polonya’daki temasları kapsamında Polonya Türkiye İşadamları Derneği (POTİAD) yönetimi ve üyeleriyle de toplantılar düzenlediklerini ifade eden BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “POTİAD’ın ev sahipliğinde Türkiye, Kosova ve Polonya iş insanları arasında işbirliği fırsatlarını kapsayan önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Geçtiğimiz aylarda Kosova’da ESNAF Prizren İş İnsanları Derneği ile imzaladığımız iş birliği protokolünün ardından Polonya’da da Polonya Türkiye İşadamları Derneği ile iş birliği protokolü imzaladık. Böylece Avrupa ağımızı ikili anlaşmalarla sağlamlaştırıyoruz. Görüşmelerimizde bu kurumlarla daha sık bir araya gelme kararı aldık, yurt dışı temaslarımızı artıracağız” dedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM