Baharın gelişi Mudanya’da coşkuyla kutlandı
  • Haber Girişi: 6 Mayıs 2024 6:43 | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2024 6:43

Baharın gelişi Mudanya’da coşkuyla kutlandı

Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Tirilye Hıdırellez Şenliği’nde baharın gelişi coşkuyla  kutlandı. Düzenlenen etkinliklere Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, CHP İlçe Başkanı Kurtuluş  Furkan Atalay, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda Mudanyalı katıldı. Bereket ve bolluk mevsimi  baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez etkinlikleri, Tarihi Çınar Ağacı altından kortej yürüyüşü ile  başladı. Kortejde katılanlar Tarihi Mudanya İlçe Bandosu marşlarıyla Kız Denizi’ne yürüdü.
EN GÜZEL DİLEKLER DİLENDİ
Kız Denizi’nde Mudanya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile renklenen etkinliklerde,  coşku Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç’ın yaktığı Hıdırellez ateşi ile doruğa ulaştı. Başkan  Dalgıç, “Tirilye’de oyunlar oynadık, sahilde Hıdırellez ateşimizi yaktık, ilçemiz ve ülkemiz için en güzel  dilekleri dileyerek, doğanın uyanışına ortak olduk. Birlik ve beraberlik duygularımızı artıran, bereket  ve bolluk mevsimi baharın gelişini simgeleyen Hıdırellez sevincini Tirilye Mahallemizde yaşadık.
Hıdırellez heyecanımıza ortak olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyor, ülkemize bolluk, bereket,   barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.   

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM