Yeniden Refah ve Saadet Partisi Birleşiyor mu?
  • Haber Girişi: 12 Nisan 2024 10:12 | Son Güncelleme: 12 Nisan 2024 10:12

Yeniden Refah ve Saadet Partisi Birleşiyor mu?

Ankara kulislerini hareketlendiren iddiaya göre, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Saadet Partisi ile Yeniden Refah Partisi’nin birleşme ihtimali gündemde. Bu haberlere ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, birleşme konusunun nasıl ele alınacağına dair detayların ilerleyen süreçte yetkili kurullarında değerlendirilip kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Saadet Partisinden açıklama

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Yeniden Refah Partisi ile birleşme iddialarına netlik kazandırdı. Kaya, “Yerel seçimler sonrası partilerin aldığı oylar üzerine birçok spekülasyon döndü. Ancak Saadet Partisi’nin Yeniden Refah Partisi’yle birleşme ihtimali söz konusu değil” şeklinde konuştu.

Birleşme ihtimaline açık kapı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, sonuçları değerlendirdiklerini ve şu an birleşme veya ayrışma gibi konuların gündemlerinde olmadığını belirtti. Kaya, “Şu an bir bayram ziyaretindeyiz. Bunların nasıl ele alınacağı, hangi siyasi partiyle ne konuda görüşüleceğine dair kanaatlerimiz daha sonra yetkili kurullarımızda değerlendirilip kamuoyuna açıklanacaktır” diyerek, birleşme ihtimaline kapıyı hafifçe araladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM