Yaşar Okuyan CHP’den ihraç edildi.
  • Haber Girişi: 22 Şubat 2023 11:40 | Son Güncelleme: 22 Şubat 2023 11:40

Yaşar Okuyan CHP’den ihraç edildi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın CHP ile ilişiğinin kesildiği bildirildi.Partiden yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan’ın Cumhuriyet Halk Partisi ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadesi kullanıldı.Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için zehir zemberek sözler söylemiş ve “Elimde belgeler var onu sokağa çıkarmam” diyerek tehdit etmişti. Okuyan elinde bir dosya ile bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğüne ilişkin paylaşımlar yaptı.

İYİ Partili isimler tepki gösterdi

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan sosyal medya hesabından bu görüşmeye tepki gösterdi. Özkan, “Bu yalancının Genel Başkanıma iftirası ortada dururken, bu görüntüyü paylaşmasını kabul etmiyorum” açıklamasını yaptı.Özkan’ın ardından İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık da görüşmeye tepki gösterdi.

Parti ile ilişiği kesildi

Okuyan’ın bu paylaşımının ardından İYİ Partili isimlerden gelen tepkiler sonrasında; 2019’de üyesi olduğu CHP’den ihraç edildiği bildirildi. CHP’den yapılan açıklamada; “Sayın Yaşar Okuyan’ın Partimiz ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM