ULUKOZA, girişimcilik hayallerini gerçeğe dönüştürüyor
  • Haber Girişi: 11 Ocak 2023 9:23 | Son Güncelleme: 11 Ocak 2023 9:23

ULUKOZA, girişimcilik hayallerini gerçeğe dönüştürüyor

TÜBİTAK’ın iklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla açtığı BiGG 2022-2 Yeşil Büyüme Çağrısı kapsamında yapılan başvuruların değerlendirme süreçleri tamamlandı. Türkiye genelinde 63 uygulayıcı kuruluş aracılığı ile 457 girişimci iş fikri başvurusunun yapıldığı çağrıda iş planına onay verilen 217 girişimciden 68’inin 2. aşama desteği alması kararlaştırıldı.

3 GİRİŞİMCİ DAHA 450 BİN TL HİBE ALMAYA HAK KAZANDI

BİGG4tech konsorsiyumu kapsamında girişimcilere yenilikçi iş modelleri üretimi aşamasında önemli destekler sağlayan Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin hayata geçirdiği ULUKOZA Programından gönderilen 5 girişimciden 3’ü 450 bin TL hibe almaya hak kazandı. BİGG4tech konsorsiyumu kapsamında ise toplamda 4 girişimci destek almayı başardı.

REKTÖR KILAVUZ: DESTEK DEVAM EDECEK

Akademik çalışmaların yanı sıra Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde devam eden girişimci faaliyetlerinin de Üniversiteye bilimsel anlamda katkı sağladığına işaret eden Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “ULUKOZA programı kapsamında destek almaya hak kazanan tüm girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Düşünen, araştıran, üreten ve projelendiren herkesin yanında olmaya devam edeceğiz. Araştırma Üniversitesi misyonu doğrultusunda gerçek anlamda bilimsel çalışmanın yapıldığı, fikirlerin projeye dönüştürüldüğü bir Bursa Uludağ Üniversitesi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimize katkı sağlayan herkese minnettarız” diye konuştu.

PARLAK FİKİRLERE KAPI AÇIK

Bursa Uludağ TTO Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Eren de kurum olarak girişimcilere ve firmalara yol göstermeyi sürdürdüklerini kaydetti. Bugüne kadar onlarca firmayı TÜBİTAK destekleri ile buluşturduklarının altını çizen Eren, Teknoloji Transfer Ofisi’nin bu anlamda büyük bir başarı oranı yakaladığını, parlak fikri olan ve bu konuda destek almak isteyenlerle iletişime geçmeye her zaman hazır olduklarını belirtti.

ENERJİ ODAKLI PROJELER DESTEĞİ KAPTI!

Teknoloji Transfer Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre; Mobil Ağa Bağlı Ergonomik Modüler Yüksek Torklu Şehir İçi Elektrikli Ulaşım Aracı projesi ile Mehmet Onur Genç, Elektrikli Bisikletler İçin Otomatik Şanzıman Geliştirilmesi ve İmalatı projesi ile Murat Avcı ile Rüzgar Türbinleri İçin Tasarım, Yazılım ve Algoritma Geliştirilmesi projesi ile Nuray Kayakol isimli girişimciler ULUKOZA Programı desteği ile 450 bin TL hibe almaya hak kazandı.GazeteAbc

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM