Türkiye’de okullar 13 Şubat’a kadar tatil edildi
  • Haber Girişi: 6 Şubat 2023 14:27 | Son Güncelleme: 6 Şubat 2023 14:27

Türkiye’de okullar 13 Şubat’a kadar tatil edildi

Toplam 10 ilde etkili olan afette büyük yıkımlar, göçükler ve ölümler yaşandı…Devletin tüm imkanları ilk andan itibaren deprem bölgelerine seferber edildi.Arama-kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ederken, sert hava şartları çalışmaları güçlendirdi.

İkinci bir deprem daha…

Öte yandan öğlen 13.30 sıralarında bu kez merkez üssü Elbistan olan ikinci bir deprem daha yaşandı.7.6 şiddetindeki deprem yeniden yıkımlara neden oldu.Büyük yıkımla karşı karşıya kalan illerdeki vatandaşlar evlerine giremezken, yetkili ağızlar sık sık son gelişmeleri aktarıyor.

Okullar 1 haffta tatil edildi

Son olarak, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sabah deprem bölgelerinde okulların tatil edilmesinin ardından yeni bir duyuruyu paylaştı.Bakan Özer, yurt genelindeki hava muhalefeti ve deprem nedeniyle Türkiye’de okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı.

“Okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak”

Özer’in açıklamaları şu şekilde:

Tüm Türkiye’de şu andaki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar bir hafta tatil ediyoruz.

Böylece millet olarak, devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz ama bu kararı alırken tüm illerimizdeki, özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama, yemek ikramıyla her türlü hizmet okullarımızda, öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz bir şekilde intikal ettirilecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM