Sporun merkezi Karacabey
  • Haber Girişi: 4 Ocak 2023 12:52 | Son Güncelleme: 4 Ocak 2023 12:52

Sporun merkezi Karacabey

Özkan, Karacabey Belediyespor Kompleksi içerisinde inşa edilen spor salonu ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak kullanım alanlarını kamuoyuyla paylaştı.Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, spor konusunda ilçede adeta bir devrim yaptıklarını belirterek hem sporculara hem de spor merkezlerine gösterdikleri özen ile bugün binlerce Karacabeylinin modern koşullarda spor yaptığının altını çizdi. Özkan, Karacabey Belediyespor kompleksi içerisinde inşa edilen Spor Salonu ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak kullanım alanlarını kamuoyuyla paylaştı.

Çok amaçlı spor yapma imkanı

2845 m2 alanda kurulan ve bakanlıktan alınan hibe ile inşa edilen çok amaçlı spor salonu, içerisinde farklı birçok branşta spor yapma imkânı sağlıyor. Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede yıllardır spora ve sporcuya verilen önemin karşılığında bakanlık tarafından sağlanan hibe ile buna benzer çeşitli spor tesislerini hayata geçirdiklerini belirterek, “Şu anda Karacabey Belediyespor tesislerinin yanında hayata geçirdiğimiz bu salon, ilçede sporun ikinci merkezi haline geldi. İlçe merkezindeki Spor Adasından sonra Öğretmenler Parkı içerisinde yer alan Karacabey Belediyespor Kompleksleri, profesyonel futbolcularımızın olduğu gibi amatöre sporcular ve spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için de bir spor merkezi haline geldi” diye konuştu.Başkan Özkan, içerisinde 2 basketbol sahası, 2 voleybol sahası, 1 fitness odası, 1 masa tenisi odası ile çok amaçlı olarak salonun kullanabildiğinin altını çizdi. Ayrıca inşa edilen spor salonu içerisinde sporcular için misafirhane ile modern giyinme odaları, duş ve tuvaletlerin de olduğunu belirterek, spor öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyulacak tüm imkanları vatandaşların ve sporcuların hizmetine sunduklarını belirtti.

Eğitimler sürüyor

Özkan, “Sadece burada bahsettiğimiz 2845 m2’lik alanda 18 yaş üzeri zumba, aerobik, step ve pilates kursları kapsamında vatandaşlarımız spor eğitimi görüyor. Bunun yanında, 5-16 yaş kızlar ve erkekler kort tenisi eğitimlerini sürdürürken, basketbolda ise 9-18 yaş arası kızlar ve erkekler takımları eğitim çalışmalarını burada icra etmekte. Voleybolda 9-17 yaş arası kız takımımız da burada antrenörlerinden eğitim alırken, 2. Ligde mücadele eden erkek voleybol takımımızın da antrenman salonu burası. Öte yandan, karate ve jimnastikte 6-12 yaş kız erkek sporcularımızı yine bu salonda ağırlıyoruz. Görmüş olduğunuz gibi çok amaçlı salonun hakkını vererek tüm yönleriyle faaliyette tutuyoruz. Hatta salonumuzu özel eğitim merkezlerinde eğitim gören engelli öğrencilerimiz için özel antrenörleri ile birlikte haftanın belirli günlerinde onlara tahsis ediyoruz” dedi.

Ücretsiz kullanıma açık

Başkan Özkan, bunun gibi tesislerin tamamı vatandaşların kullanımına ücretsiz olarak açık olduğunu belirtirken, “Vatandaşlarımız Karacabey Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze müracaat ederek hem işleyiş hakkında bilgi alabilir hem de spor imkanlarımızdan ücretsiz faydalanabilir” diye konuştu.GazeteAbc

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM