Sosyal Medyada Fahiş Yemeğe Boykot Hareketi Yemek Fiyatlarının Boykotu Çığ Gibi Büyüyor
  • Haber Girişi: 22 Nisan 2024 14:36 | Son Güncelleme: 22 Nisan 2024 14:36

Sosyal Medyada Fahiş Yemeğe Boykot Hareketi Yemek Fiyatlarının Boykotu Çığ Gibi Büyüyor

Hafta sonu restoranlarda yemek yememek üzere kampanya başlatan sosyal medya kullanıcıları, çağrısını #fahişyemeğeboykot hashtagiyle yaptı.
MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme platformu DigiLUP verilerine göre, sosyal medya kullanıcıları, X platformundan başlayan kampanyaya Instagram, Facebook, EkşiSözlük, Youtube, Dailymotion gibi birçok platformdan katılım sağladı ve 200 bini aşkın paylaşım yaptı.En fazla X’te paylaşıldı
Kampanyaya dönük paylaşımlar en fazla X platformundan yapıldı. Trend Topic listesine de giren  #fahişyemeğeBOYKOT hashtagi 116.500 paylaşımda yer buldu.X’te en fazla etkileşim alan ilk 3 post, sırayla; @iriscibre, @Ardallah__, @Armagan_caglaya adlı  kullanıcılar tarafından paylaşıldı.
Paylaşımlarda; kampanyaya destek olan kullanıcıların yanı sıra, bu pahalılığın nedenine değinenler, mekanlardaki fiyatlardan örnekler verenler ve kampanyanın sonucunu merak eden sosyal medya  kullanıcıları oldu.
En fazla etkileşime ulaşan post, 210.600 takipçili @iriscibre adlı profilden paylaşıldı. Posta aşağıdaki  içeriğin yanı sıra, kampanya kapsamında paylaşılması istenen görsel eklendi. Post, 41.400 etkileşime  ulaştı ve 3 milyon 4 yüz kez görüntülendi.
“Çoğunluk kararı ile 20-21 Nisan Cumartesi Pazar Cafe ve Restaurantlara gitmiyoruz Fırsatçılığa son  vermek için herkesi katılmaya davet ediyoruz #fahişyemeğeBOYKOT ps. Lütfen bu görseli bolca kullanalım” Görsel paylaşımı önemsendi
Kampanyaya dahil edilen ve postlara eklenmesi istenen boykot görseli, sosyal medya kullanıcıları  tarafından önemsendi.
DigiLUP Fotoğraf Tarama teknolojisiyle ulaşılan sonuçlara göre, boykot paylaşımlarının 43 bin 2 yüz adedine, çağrıda belirtildiği gibi, boykot görseli de eklendi.
Boykot görselinde; “Küçülmüş porsiyonlar, kalitesi düşmüş içerikler ile bize sunulan fahiş fiyatlı yemeğe boykot. Siz de katılın. BOYKOT. 20-21 Nisan’da Cafe ve Restaurant’lara gitmiyoruz. #fahişyemeğeBOYKOT” yazdı.Boykot devam ediyor
Hafta sonunu kapsayan boykot ile ilgili sosyal medya paylaşımları devam ediyor. Öne çıkan paylaşımlarda; restoranlarda yemek yiyen insanların, yedikleri yemek ve fiyatlarına dair yorumları yer  alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM