Sinan Ateş davasında yeni gelişme!
  • Haber Girişi: 9 Mayıs 2024 11:59 | Son Güncelleme: 9 Mayıs 2024 11:59

Sinan Ateş davasında yeni gelişme!

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianame, sürpriz bir detayla daha gündeme geldi! Plakası verilmeden sadece “Audi marka” olarak tanımlanan aracın görüntüleri sonunda ortaya çıktı. İddianamede iddia edildiği gibi, tetikçi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a kaçırıldığına dair iddialar artık görsel kanıtla destekleniyor. Görüntülerde dikkat çeken nokta ise koruma tahsisli olduğu öğrenilen aracın, eski Ülkü Ocakları yöneticilerinden Tolgahan Demirbaş ile Emre Yüksel tarafından kullanıldığı ve üzerinde “çakar” lambalarının bulundu.

Çakarlı aracın içinden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın indiği görüntüler ortaya çıktı

İddianamede bahsi geçen 06 AT 5021 plakalı çakarlı aracın içinden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın indiği görüntüler ortaya çıktı! Şaşırtıcı bir detay daha: Yıldırım’ın daha önce çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılan fotoğraf ve videolarda aynı makam aracıyla pek çok yere gittiği belirlendi.

Araç sürücüsü Aşkın Mert Gelenbey, kimlik kartını göstererek tetikçiyi yakalanmaktan kurtardı

T24’ün haberine göre, aracın “çakar” açık haldeki görüntüsü, tetikçinin İstanbul’a bırakılmasının ardından Demirbaş ve Yüksel’in Ankara istikametine dönüşleri sırasında Çamlıca gişelerindeki Plaka Tanıma Sistemi’ne (PTS) takıldı. Daha önce işlediği suçlardan dolayı yakalama kararı bulunan tetikçi Özyağcı, İstanbul’dan Ankara’ya Transporter marka araçla iki özel harekât polisi tarafından getirilmişti. Polislerin kullandığı araç, Ankara’ya gelişi sırasında trafik kontrolüne takıldı ancak araç sürücüsü Aşkın Mert Gelenbey, kimlik kartını göstererek tetikçiyi yakalanmaktan kurtardı. Bu “çakarlı ve tahsisli” aracın ise tetikçinin kaçırılmasında kullanıldığının belirlenmesinin ardından başka kişilere devredildiği iddia ediliyor.

Sinan Ateşin eşi Ayşe Ateş’ten araç araştırılsın talebi

Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in iddianamede yer almayan ifadesine göre, aracın plakasının 06 AT 5021 olduğunu ve koruma tahsisinin bulunduğunu belirttiği ortaya çıktı. Ayşe Ateş, “Aracın kim adına kayıtlı olduğu, kimler tarafından kullanıldığı, olay tarihi, öncesi, olay günü ve olay sonrası, gişe geçiş bilgileri, Plaka Tanıma Sistemi’nden (PTS) geçiş güzergâhlarının, o tarihlerdeki kullanıcısının, bu araçta kimlerin yer aldığının tespit edilmesini ve bu şahısların diğer şüpheli şahıslar ile baz istasyonu karşılaştırması yapılmak suretiyle tespit edilmesini talep ediyorum” şeklinde ifade verdi.

Tetikçi cinayet sonrası aynı araç ile bırakıldı

İddianamede yer alan görüntü inceleme tutanağına göre, söz konusu aracın cinayetin işlendiği 30 Aralık günü akşam saat 18.34’te Mevlana Bulvarı’ndan Gölbaşı istikametine gittiği tespit edildi. Aynı araç, 13 dakika sonra saat 18.47’de, tetikçinin ilk olarak bırakıldığı iddia edilen yer olan Gölbaşı’ndaki çiftlik yolunda bulunan bir kamere tarafından kaydedildi. Araç, bu noktadan sonra Aytaç Ataç’ın sahibi olduğu çiftliğe giderek tetikçiyi aldı. Ön koltukta Tolgahan Demirbaş, şoför koltuğunda ise Emre Yüksel olduğu belirlenen ancak arka kısımdan görüntü alınamayan araç, daha sonra İstanbul istikametine doğru hareket etti.

Tetikçi Özyağcı kameraların olmadığı bir yerde indirildi

Demirbaş ve Yüksel’in telefon sinyal kayıtlarıyla uyumlu olarak PTS görüntülerine göre, araç Bolu’yu aşarak Düzce’ye ilerledi. Bu esnada, tetikçiyi olay yerine getiren kurye Vedat Balkaya’nın Kocaeli gişelerinde yakalandığı haberleri medyaya yansıdı. Arka koltukta olduğu düşünülen tetikçi ile birlikte Yüksel ve Demirbaş’ın kullandığı araç, bu gelişmelerin ardından saat 22.00 civarında Bolu’ya geri döndü ve tetikçi Özyağcı, kameraların olmadığı bir bölgede indirildi.

Aracın çakarlarının yandığı görüntü PTS kameralarına takıldı

Bolu’da tetikçiyi geçici olarak indiren ve bir restoranda mola veren Demirbaş ve Yüksel, daha sonra 23.35 civarında tekrar İstanbul yönüne doğru hareket etti ve Kurtköy’deki bir otelde konakladı. Ancak iddianamede, aracın PTS’ye takılan görüntüleri yerine ikilinin Kurtköy’deki otelde kaldığına dair ve araç plakasının okunmadığı kamera görüntülerinden bahsedildi. Geceyi Kurtköy’deki otelde geçiren ikili, sabah saatlerinde tekrar Ankara istikametine doğru yola çıktı ve 11.15 civarında Bolu’ya ulaştı. Tetikçiyi geçici olarak bıraktıkları Bolu’dan bir kez daha alan ikili, daha sonra tekrar İstanbul yönüne döndü ve saat 13.15 civarında Pendik’e gelerek yine kameraların bulunmadığı bir alanda tetikçiyi bıraktı ve 13.45 civarında Ankara istikametine geri döndü. Bu sırada aracın çakarlarının yandığı görüntü de PTS kameralarına takıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM