Sıfır atık hareketi Gürsu’da ses getiriyor
  • Haber Girişi: 4 Şubat 2023 11:34 | Son Güncelleme: 4 Şubat 2023 11:34

Sıfır atık hareketi Gürsu’da ses getiriyor

GÜRSU’DA GERİ DÖNÜŞÜM EVLERDE BAŞLAYACAK

Gürsu Belediyesi, Sıfır Atık Hareketi kapsamında  israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması hedefine ciddi bir katkı sundu. Kültür Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikleri ücretsiz  bilet uygulaması kapsamına dahil eden Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, her etkinliğe bir puan belirleyerek atık toplayan vatandaşlara ücretsiz bilet ulaştırdı. Hem ilçedeki vatandaşların kültürel etkinliklere ulaşmasını sağladı hem de atık toplanmasını sağladı. Tüm ilçeye yayılan ve ses getiren ücretsiz bilet uygulamasının ardından, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  ‘Geri Dönüşüm Evde Başlar’ yarışmasını hazırladı. 

GÜRSU’NUN SIFIR ATIK HAREKETİNE EV HANIMLARI DA KATILACAK

 Geri Dönüşüm Evde Başlar yarışması özellikle Gürsu’daki ev hanımlarının dikkatini çekmek amacıynı taşıyor. Ev hanımları ülke genelinde etkisini gösteren Sıfır Atık hareketine Gürsu Belediyesi’nin yeni yarışması kapsamında  dahil etmiş olunacak. 1 Şubat tarihinde başlayan yarışma 31 Mayıs’a kadar geçerli olacak. Mahallelerinden geçen  ambalaj atığı toplama  aracına en çok atığı teslim ederek 500 puan toplayan ev hanımları yarışma kapsamında ödüllendirilecek. Toplanan puanlar Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden teslim alınarak yarışmaya katılım gerçekleşecek.  Yarışma sonunda ev hanımlarına sürpriz hediyeler takdim edilecek. 

Yarışmaya katılım için: 

1 KG ATIK PLASTİK: 10 PUAN 

1 KG ATIK METAL: 10 PUAN 

1 KG KARIŞIK AMBALAJ: 5 PUAN 

1 KG ATIK KAĞIT- KARTON: 5 PUAN 

2 KG ATIK CAM:  5 PUAN 

10 ADET ATIK PİL: 5 PUAN

Yarışmada hediye kazanacak olan ev hanımları 500 puan toplayıp ilk olarak getiren 40 kişiden oluşacak. Duyuru ve bilgilendirmeler sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM