Sahte diplomalı belediye çalışanından büyük vurgun!
  • Haber Girişi: 14 Mayıs 2024 13:03 | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 13:03

Sahte diplomalı belediye çalışanından büyük vurgun!

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı bir şirkette çalışan bir personelin, kendi hesabına ayda birkaç kez maaş ödemesi yaptığı ortaya çıktı. Soruşturma, bu personelin üniversite diplomasının sahte olduğunu da ortaya koydu. İnceleme sonucunda, bu personelin toplamda 567 bin TL’yi üzerine geçirdiği belirlendi. İddianame hazırlanarak, söz konusu personel hakkında dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçlarından 17 yıla kadar hapis cezası istendi.

567 bin lirayı hesabına geçirdiğinin tespit edildi

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, şüphelinin iş başvuru evrakları arasında bulunan lisans diplomasında adı geçen üniversitede mezun olan birinin olmadığı ortaya çıktı. Şüphelinin, aslında ilköğretim mezunu olduğu halde, lisans mezunu personel için belirlenen ücreti almış olduğu belirtildi. Ayrıca, 2020-2022 yılları arasında 135 kez fazladan maaş aldığı ve toplamda 567 bin lirayı hesabına geçirdiği tespit edildi.

Maaş ödemelerinde listeye ismim birden çok kez yazıldı

İddianamede ifadesine yer verilen Çiğdem B., Konyaaltı Belediyesi’nde işe başladığında ortaokul mezunu olduğunu iddia ederek, “Evde bulunan ve dosyamda yer alan diplomanın bana ait olmadığını, avukatımın soruşturma dosyasında gördüğü ve bana verdiği bir kopya olduğunu” belirtti. Ayrıca, iş yerinde çeşitli işlerin düzenlenmesiyle ilgili sorumluluğun kendisine sözlü olarak verildiğini ve maaş ödemelerinde adının birden fazla kez listeye yazıldığını, bu şekilde işlem yapmasının Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda şirket yetkilisi olan T.E.’nin talimatıyla gerçekleştiğini iddia etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM