Orhangazi Belediyesi Engelli Vatandaşlar ve Aileleri ile Omuz Omuza
  • Haber Girişi: 20 Aralık 2022 12:15 | Son Güncelleme: 20 Aralık 2022 12:15

Orhangazi Belediyesi Engelli Vatandaşlar ve Aileleri ile Omuz Omuza

Orhangazi Belediyesi Sosyal Belediyecilik kapsamında da çalışmalarını sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Koordinasyon merkezi vasıtasıyla engelli vatandaşlar ve aileleriyle ilgili birçok çalışma gerçekleştirdi. 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Orhangazi‘de yaşayan binlerce engelli vatandaş ve ailesine Sosyal Belediyecilik bağlamında katkılar sağlanırken engelli ve engelli ailelerine yanınızdayız mesajı verildi.

Orhangazi Belediyesinin 2022 yılı içerisinde bu çerçevede yaptığı çalışmalardan bazıları şöyle: 21 Mart Dünya Down Sendromlu çocuklar farkındalık günü dolayısıyla Orhangazi Belediyesi tarafından çocuklar ve ailelerine yönelik kahvaltı düzenlendi. Kahvaltı sonrası özel çocuklara doğum günü pastası kesildi.

10/16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle sevgi yürüyüşü yapıldı. Sevgi yürüyüşüne ilçe protokolü engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Ardından engelli çocukların hazırladığı folklor gösterileri izlendi. Engelli çocukların devam ettiği iş okulu yararına sergi hazırlandı. Sergi vesilesiyle hazırlanan yiyecek ve el ürünleri Orhangazililerle buluşturuldu. Engelli çocukların çalışacağı Engelsiz Cafe açılışı yapıldı. Engelliler pikniği ve uçurtma şenliği organize edilerek engelli öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerinin ilçe protokolün ile bir araya gelmesi sağlandı. İznik Göl Çamlık alanında düzenlenen şenlikte müzik eşliğinde sosyal faaliyetler yapıldı. Orhangazi Ali Tekin İlkokulu ile ortaklaşa hazırlanan Engelliler Haftası etkinliğinde sosyal çalışmalar ve kültürel gösteriler yapılarak mavi kapak teslimi gerçekleştirildi. Orhangazi‘de yaşayan engelli aileler ve engelli çocukların Bursa Hayvanat Bahçesine gitmeleri sağlandı.

İlçe Müftülüğü ile birlikte ortak panel düzenlendi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından engelli ailelerine düzenli olarak ziyaretler gerçekleştirildi.

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlara 8 adet akülü, 70 adet tekerlekli sandalye, 40 çift koltuk değneği, 55 adet baston, 45 adet yürüteç, 24 adet havalı yatak,16 adet hasta yatağı, 15 adet sandalyeli engelli tuvaleti,18 adet beyaz baston teslim edildi.

Orhangazi merkez ve köylerinde yaşayan engelli kişilere ve ailelerine yönelik hakları konusunda danışmanlık hizmeti verildi.

Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın talimatı doğrultusunda ilçe merkez ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelinerek mahallelerde yaşayan engellilerin sorunlarına çözüm arandı.

İlçe merkez ve mahallerinde yaşayan engelli sayıları konusunda kurumlarla yapılan çalışmalar sonucunda 4787 engelli vatandaşın tespiti gerçekleştirilerek bilgiler veri tabanına işlendi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM