Murat Kurum: Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz
  • Haber Girişi: 25 Şubat 2023 10:38 | Son Güncelleme: 25 Şubat 2023 10:38

Murat Kurum: Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 20 gün geçti. 11 ilde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler 14 milyon kişiyi etkiledi. 44 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremde binlerce ev enkaza dönüştü. Evi hasar alan ve evsiz kalan vatandaşlar için geçici yaşam alanları oluşturulmaya başlanıldı.Konteyner kentlerin yanı sıra Evim Evin olsun kampanyası ve KYK yurtlarına yerleştirilen vatandaşlar geçici konutlarında misafir ediliyor. 

1.280 geçici alanı paylaştı 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kalıcı konutlarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürürken diğer taraftan da geçici barınma alanlarının inşasında son aşamaya geldi.Bakan Murat Kurum, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yığma tuğla ile inşa edilen 1.280 adet geçici yaşam alanı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz”

Bakan Kurum sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

Kalıcı konutlarımızı tamamlayana kadar vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Konteynerlerden sonra prefabrik ve tuğla evlerimiz de hazır.

Bakanlığa bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdür Yardımcısı Alim Kaplaner de geçici yaşam alanıyla ilgili bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM