MİT ve Emniyet’ten ortak MOSSAD operasyonu!
  • Haber Girişi: 5 Mart 2024 8:41 | Son Güncelleme: 5 Mart 2024 8:41

MİT ve Emniyet’ten ortak MOSSAD operasyonu!

 Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün güçlerini birleştirip gerçekleştirdiği operasyonla, İsrail’in istihbarat servisi MOSSAD’a bilgi satan 7 hain yakalandı.

Hamza Turhan Ayberk tutuklandı

MİT’in yürüttüğü titiz çalışmalar sonucunda, sabah programlarında boy gösteren ve geçmişte kamu personeli olan Hamza Turhan Ayberk’in, para karşılığında MOSSAD’a bilgi sızdırdığına dair belirgin deliller elde edildi. Ayberk’in, MOSSAD’dan aldığı talimatlar doğrultusunda Türkiye’deki Orta Doğulu bireyler ve şirketler hakkında istihbarat topladığı da ortaya çıktı.

2019’da Belgrad’da MOSSAD tarafından daha ciddi işler için eğitim aldı

Eski bir kamu görevlisi olan ve şu anda özel dedektiflik yapan Ayberk’in, MOSSAD’a bilgi sağlamak amacıyla kamu görevlileri de dahil olmak üzere bir ekip kurduğu ortaya çıktı. MOSSAD’ın “Victoria” kod adlı ajanı aracılığıyla özel dedektif Hamza Turhan Ayberk ile iletişime geçtiği belirlendi. Başlangıçta basit görevlerde kullanılan Ayberk, 2019’da Belgrad’da MOSSAD tarafından daha ciddi işler için eğitim aldı. Ayberk, MOSSAD’ın yönlendirmesiyle gizli haberleşme uygulamalarını kullandı ve ödemelerini resmi kayıtlara yansıtmamak için kripto para kullandı.

Tehdit ve takip etti

Özel dedektif Hamza Turhan Ayberk, bilgi sızdırmanın yanı sıra tehdit ve takip faaliyetlerinde de bulunduğu ortaya çıktı. Hedefindeki kişilerin araçlarına takip cihazı yerleştirerek konumlarını anlık olarak MOSSAD’a ilettiği belirlendi. Takip ettiği kişilere tacizde bulunduğu ve zaman zaman tehditler savurduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM