MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, gıda fiyatlarındaki fahiş artış açıklaması
  • Haber Girişi: 6 Mart 2024 10:12 | Son Güncelleme: 6 Mart 2024 10:12

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, gıda fiyatlarındaki fahiş artış açıklaması

Hemen her seçim öncesi milletimizin iradesine ipotek koymak için türlü oyunlarla karşımıza çıkan ekonomik tetikçiler yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde yine ortaya  çıkmıştır.
Milletimizin sofrasına göz diken, ekonomi üzerinden Türk milletini terbiye etmeye çalışan
fırsatçılar şimdi de yaklaşan mübarek Ramazan ayını ve yerel seçimleri adeta bir fırsat bilmiş,  fiyat artışları ve özellikle de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artışlar ile karşımıza çıkmışlardır. Bu gıda teröristlerinin zam üstüne zam yapması, en temel insani ihtiyaçları milletimizin sofrasından çalmaya çalışması; hiçbir vicdani ve ahlaki değerle açıklanamayacağı gibi  ekonomik verilerle de bağdaşmamaktadır.
Dünya genelinde üretim ve ekonomide yaşanan sorunların ülkemizde de hissedilmesine
rağmen topraklarımızın zenginlikleri ile beraber özellikle devletimizin son dönemde tarımsal ve hayvansal üretimde yaptığı atılımlar ve desteklemeler sayesinde üretimimiz güçlü bir  şekilde yoluna devam etmektedir.
Hayvansal üretim noktasında 53 milyon küçükbaş, 16 milyon 500 bin büyükbaş hayvan sayısı potansiyeline sahip olan ülkemiz hayvansal üretiminde her geçen gün kalite ve verim  yönünden ciddi bir gelişme sağlamaktadır.
Tarım ve Orman Bakanlığının kontrolleri çerçevesinde 2023 yılında özel sektör tarafından
550 bin besilik büyükbaş hayvan ithalatı gerçekleştirilmiştir.
Böylelikle hayvansal ürün ile ilgili hem üreticilerimiz ve hem de tüketicilerimiz koruma altına  alınmıştır. Gelinen noktada 2024 yılı için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan 600 bin başlık besilik hayvan ithalatı ile ilgili Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmiş olması; bir önceki sene yaşanan sıkıntılarında ortadan kaldırılarak daha güçlü bir politika ortaya konmasını  sağlamıştır. Devletimizin hayvansal üretimi ve tüketimi kontrol altında tutmasında, fiyat istikrarının  sağlanmasında ve hayvansal ürün piyasasının dengelenmesinde önemli bir görevi üstlenen Et ve Süt Kurumu bu görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir.
Et ve Süt Kurumu’nun 600 bin başlık besilik büyükbaş hayvan ithalatı ile ilgili bir takım
fırsatçı çevrelerin art niyetli yorumları ekonomik tetikçilerin operasyonudur.
Haksız fiyat artışlarının ve fırsatçıların önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığının
hayvansal üretim konusunda en önemli kurumu olan Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmesi  son derece yerinde olmuştur.  Yaklaşan seçimleri bir fırsat görerek, ülke ekonomisinin her alanında kılık değiştirip karşımıza çıkan bu fırsatçı çevreler, üreticimizin ve tüketicimizin kanını emmek isteyen parazit bir yapı halini almıştır.
Ancak Devletimiz gerekli önemleri almıştır. Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılık
politikaları yerinde ve karalı bir şekilde devam etmektedir. Milletimizin helal sofrasına operasyon çeken ekonomik tetikçiler kaybetmeye mahkumdur. Özellikle yakın dönemde yaşayacağımız Ramazan ayının maneviyat dolu iklimini dahi ekonomik operasyonlar ve fırsatçılık ile yaralamaya çalışan bu çevrelere devletimizin ve milletimizin asla geçit vermeyeceğine sonuna kadar inanıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman milletimizin yanında ve devletimizin gıda teröristlerine karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar arkasındayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM