Melek Nur davasında gelişme!
  • Haber Girişi: 14 Mayıs 2024 14:36 | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 14:36

Melek Nur davasında gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, 31 Aralık Pazar günü saat 23.30 civarında hastane polisinin, bir kadının silahla vurulmuş şekilde hastaneye getirildiği bilgisini vermesi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. İddianameye göre, hastaneye yaralı olarak getirilen Melek Nur Özgener’in kafasında sol bölgeden giriş, sağ bölgeden çıkış olmak üzere bir mermi izi olduğu tespit edildi. Hastanedeki tanıklardan N.A.’nın ifadesine göre, yılbaşı gecesi Melek ile buluştuğu sırada tanıdığı Ercan Şahin’in aracına bindiği ve Melek’in arka koltuğunda yer aldığı belirtildi.

Arabaya bineceksin yoksa ailene zarar veririm

N.A.’nın ifadesine göre, Ercan Şahin’in arabanın kapısının kenarında bulunan silahını çıkararak, ‘Yeni aldım’ diyerek gösterdiği ve N.A.’ya doğrultarak ‘Seni vurayım mı?’ diye tehdit ettiği belirtildi. Şahin’in daha sonra silahı Melek’e doğrultarak, ‘Seni vurayım mı?’ diye sorduğu ve tetiği çekerek Melek Nur Özgener’i başından vurduğu ifade edildi. N.A. ifadesinde, arkadaşı Melek’in kanlar içinde kalması üzerine arka koltuğa geçerek ‘Melek’i hastaneye yetiştirelim’ dediğini, ancak Şahin’in hastaneye varmadan önce durarak elindeki silahı Melek’in eline koyup havaya ateş ettiğini söyledi. Hastaneye geldiklerinde, Melek’i sedyeye koyduktan sonra Şahin’in kendisini ‘Arabaya bineceksin yoksa ailene zarar veririm’ diyerek tehdit ettiğini ve bu yüzden hemen arabaya geri bindiğini ifade etti.

Arkadaşını tehdit etmiş

Araba içinde, N.A., şüpheli Ercan Şahin’in kendisine ‘Silahı önce sen aldın, kafama doğrulttun ve şakalaştık, sonra Melek aldı ve silah ateş aldı diyorsun’ dediğini ve ardından tekrar araçtan inerek Melek Nur’un yanına gittiğini belirtti. N.A., hastanede oldukları sırada Ercan’ın eşinin kedisini arayarak Melek’in durumunu sorduğunu ve olayın bu şekilde gerçekleştiğini ifade etti.

Silahın ateş almaması için aracı durdurdu

İddianamede belirtilene göre, şüpheli Ercan Şahin’in hastaneden kaçarak uzaklaştığı ve Melek Nur Özgener’in yılbaşından bir hafta sonra, 6 Ocak 2024 tarihinde hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi. Şüpheli Şahin’in ise olaydan 8 gün sonra karakola giderek teslim olduğu aktarıldı. Şahin’in ifadesinde, araç içinde Melek ve N.A. ile sohbet ettiklerini, sohbet sırasında vites yanında duran silahı Melek’in görmesi üzerine almaya çalıştığını belirtti. Ancak Melek’e izin vermediğini ve silahı almaya çalıştığında, Melek’in hamle yaptığını ve silahın bir anda ateş aldığını söyledi. N.A. ile hastaneye giderken silahın ateş almaması için aracı durdurduğunu ancak bu sırada silahın tekrar ateş aldığını ifade etti. Melek’i hastaneye bıraktıktan sonra korktuğu için kaçtığını, teslim olmak için Melek’in iyileşmesini beklediğini ancak genç kızın hayatını kaybetmesi üzerine teslim olduğunu belirtti.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi

İddianamede, şüpheli Ercan Şahin’in suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği belirtilerek, Ercan’ın olayda kasıtlı olarak hareket ettiği vurgulandı. Şüpheli Ercan Şahin’in “Çocuğa Karşı Kasten Öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianame kabul edilirken, şüphelinin yakın zamanda hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM