Karacabey’den deprem bölgelerine yardımlar sürüyor
  • Haber Girişi: 15 Şubat 2023 8:13 | Son Güncelleme: 15 Şubat 2023 8:13

Karacabey’den deprem bölgelerine yardımlar sürüyor

 

Karacabey, 15.02.2023 – Kahramanmaraş merkezli yüzyılın felaketinin ardından, tüm Türkiye’den olduğu gibi Karacabey’den de afet bölgelerine yardımlar aralıksız devam ediyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’de toplanan ve deprem bölgesine götürülmek üzere hazırlanan 41. yardım kamyonunu gönderdiklerini duyurdu. Özkan, bir kamyon dolusu unun AFAD ile koordineli olarak Adıyaman’a gönderildiğini söyledi.

 

Devlet-millet el ele

 

Özkan, yardım kamyonu hareket etmeden önce belediyeye ait kademe yerleşkesinde yaptığı açıklamada, “Asrın felaketi olarak kabul edilen bu deprem hadisenin yaralarını, tüm Türkiye devlet-millet el ele felsefesiyle sarmaya çalışıyor. Herkes üstün bir gayret sarf ediyor. Biz de burada Karacabeyli halkımızın bölgeye göndermek istediği yardımlara aracı olmak, bu konuda yaralara merhem olmak için Karacabey Belediyesi olarak vatandaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Karacabeyli hayırsever Toru ailesinin bağışladığı unları da Adıyaman’a göndermek için buradayız. Böylelikle 41. aracımızı gönderiyoruz” dedi.

 

Başkan Özkan, “Allah bir daha böyle büyük acıları yaşatmasın. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Tüm hayırsever iş adamlarımıza, vatandaşlarımıza, hemşerilerimize Allah razı olsun diyoruz. Kaptan kardeşimize hayırlı yolculuklar diliyoruz. İnşallah sağ salim yerine ulaşır. Allah, bölgedeki vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM