İzmir’de öğretmeninden öğrencisine cinsel istismar iddiası
  • Haber Girişi: 24 Nisan 2024 11:11 | Son Güncelleme: 24 Nisan 2024 11:11

İzmir’de öğretmeninden öğrencisine cinsel istismar iddiası

Bayındır’daki bir ortaokulda görevli Fen Bilgisi Öğretmeni F.Ş., 5 Nisan’da, o gün görevli olmadığı halde N.T.’nin sınıfına gitti. İddiaya göre, F.Ş. burada arkadaşları önünde N.T.’ye şiddet uygulayıp cinsel istismarda bulundu. N.T.’nin hala tarafından yapılan suç duyurusu sonrası olayın polise ve savcılığa intikal ettiği öğrenildi. N.T.’nin anne ile babasının ayrı olduğu ve babasının gözetiminde hala yanında kaldığı belirtilirken, yaşanan bu vahim olay sonrası Fen Bilgisi öğretmeni F.Ş. önce polise sonra da Bayındır Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de F.Ş.’yi açığa alarak, hakkında idari soruşturma başlattı.

8 yıl önce görev yaptığı okulda benzer bir suçla ilgili soruşturma geçirdi

N.T.’nin eniştesi Anıl Yavuz Ö., F.Ş.’nin tutuklanması için ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerini ifade etti. Anıl Yavuz Ö., N.T.’nin yaşadığı travmanın psikolojisini bozduğunu ve tedavi gördüğünü belirterek, “Anne ve babasının ayrı olması zaten N.T.’nin psikolojik sorunları olduğunu gösteriyor. Bu olayın peşini bırakmayacağız. N.T.’ye bu acıyı yaşatan F.Ş., sadece açığa alındı. Adli süreç devam ettiği için dosyanın detayları hakkında bilgi alamıyoruz” dedi.Anıl Yavuz Ö., F.Ş.’nin 8 yıl önce görev yaptığı okulda benzer bir suçla ilgili soruşturma geçirip, daha sonra görev yeri değiştirilerek şu anki okula tayin edildiğini öğrendiklerini dile getirdi. Ayrıca, bu iddiayı destekleyen belgelerinin bulunduğunu öne sürdü.

Kuzenim bir süre hareketsiz bir şekilde kalıyor

Anıl Yavuz Ö.’nün eşi Elif Ö. ise kuzeni N.T.’nin yaşadıklarını, “Öğretmen F.Ş., olay günü görevi olmadığı halde okula gelmiş. F.Ş., kendisine soru sormak isteyen kızımız N.T.’ye çok şiddetli bir tokat atıyor. Kuzenim bunun sebebini anlayamadığını, neden vurduğunu sorduğunda ellerini arkasında birleştirip, sıraya başını yaslayarak, cinsel istismarda bulunuyor. Kuzenim bir süre hareketsiz bir şekilde kalıyor. Daha sonra kuzenim kendinde gücü toplayarak, bir anda tekmelemeye başlıyor öğretmenini ve oradan hızlıca uzaklaşıyor. Bunu yaşadığında sınıfında 2’si erkek, 3 arkadaşı varmış. Daha sonra zaten bayram tatiline girildi. Arada 10 günlük bir süreç var. Daha sonra okula döndüğünde arkadaşları, durumu ailesine anlatıp, anlatmadığını sormuş. Anlatmadığını söyleyince, arkadaşları yaşanın basit bir şiddet olayı olmadığını, cinsel istismar olduğunu anlatması gerektiğini öneriyor. Bunun üzerine kuzenim öğretmenin nabzını ölçmek için yanına gidip, sınav sonucu sormuş ancak, cevap bile vermeden tokat atmış. Kuzenim artık bunun normal bir şey olmadığını anlayıp, okul idaresine gidip, durumu müdüre anlatmış. Ancak idareye ilk olarak tokat kısmını anlatmış. Fakat daha sonra bütün yaşananları detaylıca anlatınca, okul müdürü olayın içinde cinsel istismar olduğu için acil toplantı talep ediyor. Bu sırada kuzenim okuldan kaçıp eve gelerek, durumu halasına anlatıyor. Ancak, tekrar okula gittiklerinde F.Ş. ile görüştürmemişler. Arkadaşları F.Ş.’yi direkt olarak okuldan kaçırmışlar” diye anlattı.

Adaletin yerini bulacağını biliyorum

Olayın şu an soruşturma aşamasında olduğunu belirten öğretmen F.Ş. ise bu nedenle herhangi bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını söyleyerek, “Olay netleştikten ve adli ve idari soruşturmalar tamamlandığında adaletin yerini bulacağına olan inancımı dile getirmek isterim” dedi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM