İstanbul Havalimanı’nda akıl almaz operasyon!
  • Haber Girişi: 14 Mayıs 2024 13:26 | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 13:26

İstanbul Havalimanı’nda akıl almaz operasyon!

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, 21 Nisan’da Dubai’den gelen M.Q. ve A.K.’yi yakın takibe aldı. Güvenlik kameralarıyla İsrail vatandaşı olan bu yolcuların uçaktan inişini ve gümrükten çıkışlarını saniye saniye izledi. Dış Hatlar Genel Yolcu kapısından çıktıktan sonra polis ekipleri tarafından durduruldu. Yolcular, üst aramaları için x-ray alanına götürüldü.

İstanbul Havalimanı’nda, 73 kilo külçe altının kaçak yollardan yurda sokulmaya çalışıldığı bebek arabasında bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güvenlik kameralarıyla göz açıp kapayıncaya kadar takip edildi

İstanbul Havalimanı’nda Emniyet Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, 21 Nisan’da Dubai’den gelen M.Q. ve A.K.’yı titiz bir şekilde takibe aldı. İsrail uyruklu bu yolcuların uçaktan inişi ve gümrükten çıkışı, adeta güvenlik kameralarıyla göz açıp kapayıncaya kadar takip edildi. Dış Hatlar Genel Yolcu kapısından çıkan bu İsrail vatandaşları, polis ekipleri tarafından anında durduruldu. Yolcuların üst aramaları içinse x-ray alanına yönlendirildi.

73 adet külçe altın tespit etti

X-ray kontrolü sırasında sinyal alan polis ekipleri, bebek arabasında bulunan çocuğu severken bir yandan da ayağıyla aracın altını kontrol etti. Bu incelemeler sırasında, bebek arabasının altına gizlenmiş bir çanta tespit edildi. Çantaları açan polisler, Türkiye’ye kaçak yollarla sokulmak istenen her biri 1 kilogram ağırlığındaki tam 73 adet külçe altını buldu.

Altınlara polis tarafından el konulurken, M.Q ve A.K. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden A.K. hakkında sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, diğer yolcu M.Q. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM