Hulusi Akar’dan terörle mücadele raporu: Zap bölgesi PKK’dan temizlendi
  • Haber Girişi: 24 Ocak 2023 13:52 | Son Güncelleme: 24 Ocak 2023 13:52

Hulusi Akar’dan terörle mücadele raporu: Zap bölgesi PKK’dan temizlendi

Terör belasını ülkeden ve sınırlarından temizlemek üzere harekete geçen kahraman Mehmetçik, mücadelesini başarıyla sürdürüyor.Düzenlenen operasyonlarla teröristleri etkisiz hale getiren Türk Silahlı Kuvvetleri, terörü bitirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.Bu kapsamda, bir bölge daha terörden arındırıldı.17 Nisan 2022’de Kuzey Irak’ın Zap bölgesinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu’ndan güzel haberler geldi.

Bakan Akar açıkladı

Konuya ilişkin açıklama, dün Beştepe’de gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan geldi.Operasyona ilişkin son durumu aktaran Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü açıkladı.

“Zap bölgesi büyük ölçüde teröristlerden temizlendi”

Akar, sözlerini şöyle sürdürdü:

Pençe Kilit Operasyonu’nda belli bir aşamaya gelindi. Zap bölgesi büyük ölçüde teröristlerden temizlendi. Yıllardan beri orada yerleşmiş teröristlerin mağaralarına girildi. İnleri, mağaraları, sığınakları teröristlerin başlarına yıkıldı. Pençe Kilit Operasyonu’yla birlikte de Irak sınırı olan 302 kilometrelik hat güvenli hale getirildi. Operasyonda şu ana kadar 506 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında teröristler tarafından kullanılan 600’e yakın mağara, sığınak ile 2 binden fazla mayın ve el yapımı patlayıcı imha edildi. Mehmetçik operasyonda teröristlere ait bin 174 silah ile 533 bin 275 mühimmat ele geçirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM