Hasanoğlu İyi Parti İl Başkanı adaylığını açıkladı
  • Haber Girişi: 15 Ocak 2023 10:36 | Son Güncelleme: 15 Ocak 2023 10:36

Hasanoğlu İyi Parti İl Başkanı adaylığını açıkladı

İyi Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun İyi Parti İl Kongresi’nde aday olmayacağını bildirmesinin ardından eski İyi Parti Osmangazi İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

 

İyi Parti Bursa İl Başkanlığı binasına sığmayan kalabalık nedeniyle bina önünde yapılan adaylık açıklamasında Dr. Mehmet Hasanoğlu şöyle konuştu:

Evet nerede kalmıştık?

25 Ekim 2017’de Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezinde başlayan yolculuğumuzda yaklaşık 1 aylık kısa bir moladan sonra bu akşam yine teşkilatımızın talebi, teveccühü ve görevlendirmesi çerçevesinde huzurunuzdayım değerli dava arkadaşlarım.

2017 Aralık ayında Kurucu İl Başkanımız ve Kurucular Kurulu Üyemiz Sayın Yüksel Yılmaz’ın Kurucu Osmangazi İlçe Başkanı olarak beni görevlendirmesinin üzerinden teşkilatın emrinde geçen tamı tamına 5 yılın sonunda bugün de yeni bir mücadele için ekip arkadaşlarımla birlikte yola çıkıyoruz.

Partimizin kuruluşundan bugüne kadar ki süreçte Osmangazi’deki ekip arkadaşlarım ile birlikte Bursa ve Türkiye teşkilatlarına örnek olacak projeler geliştirip hayata geçirdik, fark yaratan çalışmalara imza attık.

Şimdi de yüce mevlam nasip eder, delegemiz teveccüh gösterir ise İl Başkanlığımızda ekip arkadaşlarım ile birlikte çok daha iyilerini hayata geçirmek ve partimizi tek başına hem genel, hem de yereldeki iktidar yürüyüşüne katkı koymak için yola çıkıyoruz.

Ama gelin bundan sonra yapacaklarımızdan önce, ekip arkadaşlarım ile birlikte Osmangazi’de hayata geçirdiğimiz fark yaratan projelerimizden sadece birkaçını hatırlayalım.

  • 24 Ocak 2018’de Osmangazi İlçe Teşkilatının kuruluşundan sadece 15 gün sonra o gün partimize karşı uygulanan basın ambargosunu yenmek adına İYİ Parti teşkilatlarında, Türkiye genelinde bir ilk olan ve youtube üzerinden yayın yapan İYİ Tv Osmangazi’yi kurduk, akabinde yazılı basın ayağımız olsun diye 15 gün arayla baskıya giren “İYİ GELECEK” adı ile gazetemizi çıkarmaya başladık.
  • Yine o dönemde partimize karşı yaratılan korku hegemonyasını yıkmak için “KORKMA KOMŞUM SENDE GEL” adı ile Osmangazi İlçemizin farklı bölgelerinde salon toplantıları organize ederek vatandaşlarımız ile buluşarak ve her bir toplantıya beş yüz – binlerin katılımı ile partimizi tanıtmaya, korkuyu yıkmaya çalıştık.
  • “ÜYE OL, DİKİLİ AĞACIN OLSUN” dedik ve Fomara Meydanı ile Kent Meydanında kurduğumuz stantlarda o süreçte partimize üye olan her bir yeni üyemiz için, ayrıca Genel Başkanımız sayın Meral Akşener ve Genel Merkez Başkanlık divanı üyelerimiz ile ilçe yönetim kurulu üyelerimiz adına Çağlayan ağaçlandırma sahasında 11 Kasım 2019’da hatıra ormanı oluşturmak adına can sularını vererek 500 fidan diktik.
  • Bursa Şehir Hastanesi açılmadan önce, Bursa Merkezde 4 hastanenin kapatılmasının planlanması üzerine Kent Meydanında kurduğumuz çadırda “HASTANEME DOKUNMA” dedik ve 17 bin civarında imza topladık.

Ne mutlu ki bizim o gün düzenlediğimiz basın açıklamasında ne demiş isek bugün Bursa’da sağlıkta bu sorunları eksiksiz yaşıyoruz. Keşke bizler haksız çıksaydık ve Bursa sağlıkta da sınıfta kalmasaydı.

Ama liyakatsizlerin yönettiği bir ülkede yaşanacak sorunları görebilmek için müneccim olmaya da gerek yok saygıdeğer dava arkadaşlarım.

  • TBMM Grup Toplantılarımızda Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in kürsüdeki konuşmalarının bir kısmı ve milletin kürsüsüne çıkardığı vatandaşlarımızın konuşmalarının tamamı televizyonlar tarafından yayın kesilerek yayınlanmaması üzerine Osmangazi olarak bir proje geliştirdik ve 1 Ekim 2020 tarihinde TBMM açılışı ile ilk Grup Toplantımızı “MİLLETİN SESİ MİLLETİN MEYDANINDA” sloganı ile Kent Meydanında kurduğumuz dev ekran ile canlı olarak vatandaş ile buluşturmak istedik.

 

Fakat 3 Y ile mücadele edip ortadan kaldıracağım diye iktidar olan zatı muhteremlerin atadığı bürokratlar bizim bu yayını yapmamıza yasak getirdiler.

Peki biz ne yaptık cesurlar hareketi mensupları olarak geri adım mı attık?

Tabi ki hayır, 100’lerce yöneticimiz ile o hafta Kent Meydanında, sonrasında da Fomara’da yerde oturma eylemi yaptık ve TBMM Grup toplantımızı açtığımız cep telefonlarımızdan izleyerek sesli şekilde Genel Başkanımızın konuşmasını meydanda vatandaş ile buluşturduk.

Saygıdeğer dava arkadaşlarım, değerli delegasyon, gördüğünüz gibi Osmangazi İlçe Başkanlığım dönemimde ekip arkadaşlarım ile birlikte asli görevimiz olan rutin siyasi çalışmalarımız ve eksiksiz olarak yerine getirmeye çalıştığımız partimizin temsili dışında, birçok fark yaratan proje ve çalışmaya da imza atmışız.

Bunların dışında başka ne yaptınız derseniz de. 16 Ağustos 2020’deki kongre sürecinde “Bursa’daki tek kale maç devrini” bitirmek için teşkilatın başına Selçuk Türkoğlu ve ekibinin gelmesi gerekir dedik ve Osmangazi İlçe Başkanlığı olarak, diğer ilçe teşkilatlarımız ile birlikte dimdik arkasında durduk ve İl Başkanı olması için mücadele ettik.

Peki kötümü ettik?

Bu konuda da bugün geldiğimiz sonuç ortada, fazla söze gerek yok…

16 Ağustos sonrası da yaklaşık 30 aydır Selçuk Başkan ve ekibi ile de birlikte çok güzel çalışmalar ve projelere imza attık ve Bursa’da gerçekten siyaseten tek kale maç devrini onların azimli çalışmaları ile bitirdik.

Ben burada huzurunuzda tüm bu gayretli çalışmalarından dolayı bir kez daha Selçuk Başkanım ve ekibini tebrik edip, İYİ Parti Bursa Teşkilatları adına teşekkür etmek istiyorum. Sayın Başkanım sağ olun, var olun, emeğinize sağlık.

Bundan sonra ki süreçte de çıktığınız yolda her daim yüzümüzü güldüreceğinizden, alnımızı ak çıkaracağınızdan eminiz, yolunuz ve bahtınız açık olsun Başkanım.

Saygıdeğer dava arkadaşlarım, gerçi Selçuk başkan her ortamda yeri geldiğinde teşekkür ve takdirlerini iletmekte ama ben bir kez de sizin huzurunuzda hatırlatmak isterim ki bu süreçte İYİ Parti Bursa Teşkilatları olarak Bursa’da, hatta Türkiye genelinde ses getiren bazı projelere hep birlikte imza attık,

Fakat belirtmek isterim ki “1 gecede 1 ilçe, 17 gecede 17 ilçe 712 köy” projesi ve

“3000 kahvehaneye İYİ’ler Geliyor” projesi gibi hayata geçirdiğimiz projelerin Osmangazi İlçe Başkanlığı görevim dışında hem koordinatörlüğünü hem de broşür dahil tüm altyapısının hazırlığını yürüttüm.

Bunların yanında saygıdeğer kadınlarımız, kadın politikalarımızın yürüttüğü “Çat kapı ev ziyaretleri” ile 50 Bin Kadınımıza ulaşma projesinin de yine İl Başkanımız sayın Selçuk Türkoğlu’nun görevlendirmesi ile broşür çalışmasını Hasan Can kardeşim ile birlikte yaptık. Broşürü hazırladığımızda da sayın İl Başkanım başkan bu proje feminist bir dernek çalışmasının broşürü gibi olmuş dedi. Ama hakkımızı da teslim etti ve bence de örnek olacak İYİ bir çalışma broşürü oldu.

Yani sözün özü sevgili kadınlarımız eğer delegasyonun teveccühü ile seçilirsem Feminist bir İl Başkanınız olacak haberiniz olsun.

Gerçi iki kız çocuğu babası biri olarak, mevcut hükümetin son 20 yıldır her konuda olduğu gibi kadın hakları ve kadına şiddet konusunda da ülkemizi getirdiği tablo ortada, bu noktada feminist olmama gibi bir şansımız da yok maalesef.

Burada yeri gelmişken de açıkça şunu belirtmek isterim, İYİ’lerin iktidarında ilk başta İstanbul sözleşmesinin tekrar hayata geçirilmesi, kadın ve çocuk haklarının eksiksiz teslimi ile doğada yaşamı birlikte paylaştığımız tüm hayvan dostlarımızın korunması için gerekli tüm adımların eksiksiz atılacağının sözünü de verebilmenin gururunu yaşıyorum.

Şimdi de gelelim gecenin asıl konusu ve bu akşam burada bir araya gelmemizin sebebine sevgili dava arkadaşlarım.

29 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığımızın 3. Olağan Kongresinde ekip arkadaşlarım ile birlikte yönetime talip olarak “ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM” diyerek yola çıkmış bulunuyoruz.

Bunu derken sakın yanlış anlaşılmasın, bugüne kadar söylenenlerin yanlış veya eksik olması ile ilgili bir kastımız yok.

ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM derken önümüzdeki süreç ve yol haritasının planlanması ve yapılacak çalışmaların da bu çerçevede yürütülmesinin önemine vurgu yapmak ile ilgili kastımız var.

Nedir bu süreç ve yol haritası peki saygıdeğer dava arkadaşlarım?

Birinci önceliğimiz tarihi henüz belli olmayan ama önümüzdeki 5 ay içinde gerçekleştirilecek olan seçimde Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanının Millet İttifakının göstereceği adayın seçilmesi için Bursa’da fark yaratan çalışmalara imza atarak ülkemizin geleceğine katkı koymak olacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ama 29 Ocak 2023 günü Merinos Kongre Merkezinde seçilecek olan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı Yönetiminin görevi asıl ondan sonra başlıyor sevgili dostlar.

Çünkü ülkemizin kader seçimi olan önümüzdeki ilk seçimden sonra, 2024 Mart ayında gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler ve Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanın Millet İttifakı adayının kazanmasından sonraki süreçte gerçekleştirilecek olan GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Anaya değişikliği sonrası yapılacak parlamenter sistem seçimlerinde partimizi tek başına iktidara taşıyacak ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i BAŞBAKAN yapacak çalışmalara imza atacak olan ekip de bu kongrede seçilecek olan ekip olacak sevgili dava arkadaşlarım.

Bu bilinçle de ben ve ekibim bu zorlu göreve talibiz.

Selçuk başkanımın Bursa’da tek kale maç devrini bitirdi. Bizlerde 29 Ocak günü huzurunuza çıkacağımız ekibim ile önce seçim propaganda çalışmalarında ilçe teşkilatlarımız ile birlik beraberlik içinde seçim sürecini eksiksiz yöneterek, sonrasında da sandık güvenliğini beklentilerin de üzerinde harfiyen yerine getirerek seçimin kazanılması için katkı koyarak bu maçın zaferle sonuçlanmasını sağlamak için yola çıkacağız.

Ama asıl seçim sonrası iktidar olan ittifakın il başkanı ve yöneticileri olarak 20 yıldır Bursa’da yok edilen yönetimdeki liyakatın ve tarafsızlığın sağlanması, adam kayırmanın yok edilmesi, herkese eşit şartlarda hizmetin önün açılması için mücadele edeceğiz.

2024 yerel seçim sürecinde de yerel yönetimlerde görev alacak olan başkan ve meclis üyesi adaylarının liyakat sahibi, işinin ehli, gerçek anlamda teşkilatın benimsediği, adamın adamı değil, milletin adamı olan kişilerden belirlenmesi için var gücümüzle mücadele ve emek harcayacağımıza da bu akşamdan huzurunuzda söz vermek istiyorum.

Tüm bu tespit ve çalışma stratejilerimizin yanında saygıdeğer cesurlar hareketi mensupları değinmek istediğim ve çalışma stratejimizin ana gündemi oluşturacak konu da, 25 Ekim 2017’de Cesurlar Hareketinin Lideri, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener yola çıkarken ben yanımda gençler olmadan asla yol yürümeyeceğim dedi ve bu düsturla siyaset yapıyor.

Bizlerde bu düsturu feyz alarak önümüzdeki ilk seçimde Bursa’da ilk defa oy kullanacak olan 200 Bin civarında yeni seçmenin ve 600 Bin civarında Z Kuşağı diye adlandırdığımız gencimizin oyunu alabilmek için var gücümüzle çalışacağız. 600 bin oy demek 24 Haziran seçimlerinde Partimizin Bursa’da aldığı oyun iki katından fazla oy demek.

Bu gerçekleri görerek siyaset yapmak zorundayız. Ben ve ekibim inşallah başarırız, fakat bu gerçekler doğrultusunda siyaset yapmak, projeler üretmek, Z Kuşağına dokunarak, beklentilerine cevap vererek onların gönlünü kazanmak için bir yol haritası çizeceğiz.

Girişte de dediği gibi “ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM” derken ki kastlarımızdan bir tanesi ve en önemlisi de buydu aslında.

Bunun için yola çıktık ve yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatıdır.

Saygıdeğer dava arkadaşlarım sözlerime son verirken kurucu il başkanımız Yüksel Yılmaz’a, bir önceki dönem İl Başkanımız meslektaşım Dr. Yahya Bahadır’a ve mevcut İl Başkanımız Selçuk Türkoğlu ve yönetimlerine partimizin bu günlere gelmesine vesile olan çalışmaları ve katkıları için sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Bundan sonraki süreçte delegenin teveccühü bizden yana olursa da aldığımız bayrağı iktidarla taçlandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ben ve ekibim Bursa’nın 26 Bin üyesinin tümüne eşit mesafede ve eşit uzaklıkta olacağız. Bursa İl Başkanlığı, İYİ’lerin evi herkesin evi, kapımız herkese açık olacak, ekibimle birlikte partimizin birer neferi olarak onlara hizmet etmek için bu göreve talibiz.

Ben bu akşam yine İYİ Parti Bursa Teşkilatlarına, bana ve ekibime bu muhteşem tabloyu yaşattığınız, desteği verdiğiniz ve delegasyonun da teveccüh göstererek bizleri seçmesine vereceğiniz katkı ve çalışmalar için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Geldiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sağ olun, var olun.

Hak Teâlâ Zor İşimizi Kolay Kılsın.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM