Gültekin Uysal’ın Ümit Özdağ’ı hedef aldığı sözler tepki çekti
  • Haber Girişi: 1 Şubat 2023 7:16 | Son Güncelleme: 1 Şubat 2023 7:16

Gültekin Uysal’ın Ümit Özdağ’ı hedef aldığı sözler tepki çekti

Parlamenter sisteme dönüş için mutabakata varan, geçtiğimiz günlerde de ortak metni açıklayan 6’lı masadaki gerilim diğer muhalefet partilerine de bulaştı.Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile 6’lı masanın liderlerinden Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal arasında büyük bir kavga başladı.Uysal, kendisini hedef alan Özdağ için gece saatlerinde zehir zemberek bir açıklama yayınladı.

“Şeref Yoksunu Ümit Özdağ”

Uysal, kendisinden tarikatçı olarak bahseden Özdağ’a, “Şeref Yoksunu Ümit Özdağ’a cevabımdır’.” aşlığıyla cevap verdi.DP Lideri’nin kullandığı diğer ifadeler ise hem muhalif seçmenden hem de Zafer Partililerden büyük tepki çekti.

“Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi “

Uysal açıklamasında, “Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim.” ifadelerine yer verdi.

“Uysal’ı tanımak için okuyun”

Özdağ ise paylaşımı alıntılayarak şu ifadelerle Uysal’a cevap verdi:“Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu twiti okuyun.”

Gültekin Uysal'ın Ümit Özdağ'ı hedef aldığı sözler muhalefeti karıştırdı

Paylaşımı sildi

Gece saatlerinde büyük bir infiale neden olan ‘Çocuk tecavüzü’ benzetmesi paylaşımı sildirdi.Yağan tepkilere direnemeyen Uysal, paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.

6’lı masa liderlerinin tepkisi merak konusu

Büyük bir kesimin tepkisine neden olan paylaşım özellikle muhalefette sarsıntıya yol açtı. 6’lı masa liderlerinin vereceği tepki ise merak edilirken Uysal’dan özür geldi.

“Kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdim”

Maksadını açtığını belirten Uysal, paylaştığı tweette, “Hakaret, tahrik ve iftirayı meslek edinmiş, neye ve kime hizmet ettiği malum tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma kasıtlı saldırılarına karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden kamuoyuna üzgün olduğumu ve özrümü beyan ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Gültekin Uysal'ın Ümit Özdağ'ı hedef aldığı sözler muhalefeti karıştırdı
Gültekin Uysal'ın Ümit Özdağ'ı hedef aldığı sözler muhalefeti karıştırdı
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM