Gölcük Tabiat Parkı’nın işletim hakları Bolu Büyükşehir Belediyesinden alındı
  • Haber Girişi: 10 Mayıs 2024 14:07 | Son Güncelleme: 10 Mayıs 2024 14:07

Gölcük Tabiat Parkı’nın işletim hakları Bolu Büyükşehir Belediyesinden alındı

Bolu’nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı, her mevsim yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğruyor. Eşsiz doğası ve manzarasıyla büyüleyen bu tabiat parkını yılda yaklaşık 500 bin kişi ziyaret ediyor.

Özellikle hafta sonları binlerce tatilcinin akınına uğrayan Gölcük Tabiat Parkı’nın işletim hakkı, eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde 2012 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Bolu Belediyesi’ne tahsis edildi.Daha sonra, Gölcük Tabiat Parkı’nın işletmesi, TFF 1’inci Lig’de mücadele eden Boluspor’a alt kiracı olarak verildi. Parktaki işletmelerin kira gelirleriyle elde edilen gelir, Boluspor’a yılda yaklaşık 4 milyon TL kazandırıyordu.Ancak, 2040 yılına kadar Bolu Belediyesi’ne tahsis edilen Gölcük Tabiat Parkı’nın sözleşmesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından feshedildi. Böylece Gölcük’ün işletim hakkı yeniden Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne geçti.

Boluspor da buradan ciddi bir gelir elde ediyordu

Gölcük’ün tahsisinin iptal edilmesine tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendilerine fesihle ilgili gerekçe gösterilmediğini belirterek şunları söyledi: “Gölcük tahsisi, bilgiye göre iptal edildi. 2040 yılına kadar Bolu Belediyesi’ne bedeli karşılığı tahsis edilmişti. Biz de burayı Boluspor’a vermiştik ve Boluspor da buradan ciddi bir gelir elde ediyordu. Yapılan fesih işlemi Bolu’ya yapılan en büyük ihanettir. 2004 yılında Abant’ın gelirleri Boluspor’un elinden alınmıştı, şimdi de Gölcük’ün. Durup dururken Boluspor’un en önemli geliri elimizden gitti. Bu karar geri alınmalıdır. Bolu’nun 3 milletvekiline sesleniyorum, Bolu milletvekili olduğunuzu görelim. Gölcük’ün Boluspor’un elinden alınmasının önüne geçin. Yoksa 3 milletvekilimiz de aldığı oyların hakkını vermemiş olur. Görevlerini yapmamış olurlar. Gölcük’ü Boluspor’un elinden aldıran milletvekilleri olarak tarihe yazılırlar. 3’ü de bizim arkadaşımız. Biz niye vekil olarak sizleri Ankara’ya gönderiyoruz. Bolu’nun haklarını alamazlarsa, 3’üne de hakkımı helal etmiyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM