Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki!
  • Haber Girişi: 29 Nisan 2024 14:47 | Son Güncelleme: 29 Nisan 2024 14:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD Başkanlığında düzenlenen DSİ Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokol Töreni’nde konuşurken, 5 yaşındaki Edanur Gezer’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kazı çalışması sonucu meydana gelen su birikintisine düşerek hayatını kaybetmesine dikkat çekti. “Parkta basit tedbirler alınmadığı için evladımızın göz göre göre hayatını kaybettiğini gördük” diyerek İBB’yi sert bir dille eleştirdi.

Coğrafyanın kader olduğunu biliyoruz

Erdoğan, Beşiktaş’ta yaşanan gece kulübü yangınında 29 işçinin hayatını kaybetmesine ilişkin konuşmasında, “Mangalda kül bırakmayanların, bu trajedi karşısında sesi soluğu çıkmadı” şeklinde sert eleştirilerde bulundu. Konuşmasının ana hatları şu şekildeydi: “Sel, taşkın ve heyelan gibi afetlerle mücadele ediyoruz. Derelerde temizlik ve ıslah çalışmalarına hız vererek gerekli tedbirleri alacağız. Tabiat olaylarını engelleyemeyiz, ancak zararlarını en aza indirmek elimizdedir. Öncelikle her türlü önlemi almak ve sonra Rabbimizin takdirine teslim olmak görevimizdir. 2024’ü daha sorunsuz geçireceğimize inanıyorum. Coğrafyanın kader olduğunu biliyoruz. Üçlü gezegen krizine karşı yoğun mücadele verdik. Tedbirli olmanın farkını tecrübe ettik. Binlerce can kaybı plansızlık sonucu yaşanırken, zamanında alınan önlemlerin can kayıplarını azalttığını gördük. İstanbul’un göbeğindeki parkta 5 yaşındaki çocuğumuz göz göre göre hayatını kaybetti, basit önlemler alınmadı.”

Antalya’daki teleferik faciasının sorumlularını neredeyse demokrasi kahramanı ilan edeceklerdi

Gayrettepe’deki gece kulübü yangınında 29 emekçi kardeşimizi ve Antalya’daki teleferik faciasında bir vatandaşımızı ihmallerin kurbanı verdik. Bu trajediler karşısında, işçi hakları konusunda sürekli söz söyleyenlerin sessizliği dikkat çekti. Antalya’daki teleferik faciasının sorumlularını neredeyse kahraman ilan edeceklerdi.

Afetlere hazırlık siyaset üstü bir konudur

Asrın felaketlerine karşı asrın birlik ve beraberliğiyle mücadele ediyoruz. Her ay 10-15 bin konutun teslimatı gerçekleştiriliyor. Afetlere hazırlık, siyaset üstü bir konudur ve bizim önceliğimiz insanların güvenliği ve yaşamını sürdürmesidir. Artık daha fazla yıkım ve acı görmek istemiyoruz. Ortaya çıkan sorunları hızla çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca, kurumsal kapasiteyi güçlendirdik ve TOKİ aracılığıyla dayanıklı, modern ve sağlam binalar inşa ettik. 2003 yılından bu yana TOKİ tarafından yapılan bina sayısı 1 milyon 351 bini aştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM