CHP, Seçim Yasası yerine ekonomiyi konuşacak
  • Haber Girişi: 21 Ocak 2023 7:40 | Son Güncelleme: 21 Ocak 2023 7:40

CHP, Seçim Yasası yerine ekonomiyi konuşacak

CHP’de Parti Meclisi toplandı…Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan Parti Meclisi’nde seçim süreci ve yapılacaklar ele alındı.Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, seçim güvenliği konusunda yapılan çalışmaları partililere anlattı.Adıgüzel’in yaptığı sunumun ardından Kılıçdaroğlu’nun toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını ve Seçim Yasası’nı ele aldığı öğrenildi.

“Seçim Yasası yerine ekonomiyi konuşacağız”

Seçim Yasası ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Anayasa’nın çiğnendiğini öne sürdü.Kılıçdaroğlu ayrıca Seçim Yasası yerine ekonomiyi konuşacaklarını da dile getirdi.Halkın sorununun ekonomi olduğunu söyleyen CHP lideri, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Anayasa çiğneniyor. Burada konuya bakacak kişi YSK. YSK de Saray’ın ne talimatı varsa onu uygulayacak. Bu konu yerine ekonomiyi konuşacağız. Halkın sorunu bu.”

İl gezilerinde uyuşturucu iddialarını dile getirmeyi sürdürecek

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı il gezileriyle ilgili bir değerlendirmesi olduğu da öne sürüldü.Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucuyla ilgili iddialarını gündeme getirmeye devam edeceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM