Bursalı yazar Gözde Şahin’den yeni kitap
  • Haber Girişi: 21 Ocak 2023 7:20 | Son Güncelleme: 21 Ocak 2023 7:20

Bursalı yazar Gözde Şahin’den yeni kitap

Papirüs Yayınlarından çıkan Zembereğin Ölümü adlı ilk roman bir ‘arayış’ kurgusudur. Kitapta, kaybolan gölgesini bulmak üzere yola çıkan karakterin kendisini bir otelde bulmasına ve burada geçirdiği sürece tanık oluyoruz. Hikayede, karakterin hem yaşadığı toplum kuralları ve ahlaki düzenin kıskacında hem de kendi iç dünyasında yaşadığı psikolojik mücadele anlatılıyor. Modern anlatım teknikleri ile yazılan kitap şimdiden ilgi görmeye başladı. Dil ve üslubun yanında sembolik anlatım tarzıyla özgün bir eser olarak değerlendiriliyor.

GÖZDE ŞAHİN KİMDİR?

1988’de Bursa’da doğan ve yaşamını bu kentte sürdüren Gözde Şahin, ilk kitabını 2014 yılında Potkal Kitap’tan çıkan öykü türündeki ‘Çağıran Uzaklar’ adıyla yayınladı.Bu süreçte, Yaratıcı Yazı ve Derin Okuma Atölyelerine katıldı. Öyküleri Distopya, Varlık, Şahsiyet gibi birçok edebiyat dergisinde ve Arsız Sanat platformunda yayımlandı.
Aynı zamanda duvar ressamlığı yapan yazar, Altkitap’ın 2021’de düzenlediği öykü yarışmasında dereceye girerek ikincilik ödülü kazanmıştır.Gözde Şahin ayrıca 2022 yılında YeniDönem gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaya başladı. Başarılı kalem yayın hayatına Nöbetçi Gazete’de devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM