BURSA’DAN ADIYAMAN’A YARDIM KÖPRÜSÜ
  • Haber Girişi: 15 Şubat 2023 12:06 | Son Güncelleme: 15 Şubat 2023 12:06

BURSA’DAN ADIYAMAN’A YARDIM KÖPRÜSÜ

 

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde büyük yıkıma yol açarken, Bursa da topyekun afet bölgesine yardım elini uzattı. Aynı zamanda Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) Genel Başkanı olan Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı Ramazan Alp, dernek olarak bölgeye yönelik yaptıkları yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Alp, “Adıyamanlılar Derneği olarak, afetin ilk anından itibaren, bölgeyle kolay iletişim kurabilme avantajımızı da kullanarak çok şükür yardımlarımızı hızlı bir şekilde ulaştırmayı başardık. Şu zamana kadar, 8’i derneğimiz ve hemşehrilerimizin imkanlarıyla olmak üzere 2’si Yıldırım Belediyesi, 2’si de Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle toplam 12 tır acil ihtiyaç malzemesini Adıyaman’a ulaştırdık” bilgisini paylaştı.

HIZLI BİR ŞEKİLDE

ARAÇLAR GÖNDERİLDİ

Yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi aktarmayı sürdüren Başkan Alp, “Depremden en çok etkilenen kentlerden biri olan de Adıyaman. Adeta şehrin yarısı yıkıldı. Hayatını kaybedenlerin sayısının on binleri bulabileceği ifade edilmektedir. Depremin ilk günü sabah saatlerinden itibaren Bursa Adıyamanlılar Derneği olarak bir koordinasyon kurulu oluşturduk. Sağlıklı bilgiler almak ve iletişim kanallarını açık tutmak amacıyla 4 arkadaşımızı Adıyaman’a gönderdik. Aynı gün akşam saatlerinde gıda, giyim ve battaniyeden oluşan 1 tır acil ihtiyaç malzemesini yola çıkardık. Deprem sonrası Bursa’dan, Adıyaman’a STK anlamında belki de ilk insani yardımı derneğimiz ulaştırdı diyebilirim” dedi.

ALP: “YARALARA MERHEM 

OLMAYA ÇABALIYORUZ”

“Depremin vurduğu 10 ilimizde, 1 milyon 800 bini Suriyeli olmak üzere toplam 13 milyon civarında insan yaşamaktadır” diyen Alp şöyle devam etti: “Deprem felaketi nedeniyle evsiz kalan insanlarımız, soğuk kış şartlarından dolayı başka şehirlerde barınma ihtiyacını karşılamanın derdine düştü. Zorlu iklim şartlarının haricinde bölgede sağlık, eğitim ve yaşam standartlarının düşmesi nedeniyle geçici de olsa başka şehirlere göç eden vatandaşlarımızdan bir kısmı Bursa’ya gelmeye başladı. Şehrimize gelen afetzedelerin gidecek yeri olmaması durumunda, AFAD tarafından yurt ve otellerde ücretsiz olarak hem barınma hem de gıda gibi temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bursa Adıyamanlılar Derneği olarak, Bursa’ya gelme konusunda, bölgeden son bir kaç gündür yoğun yardım talebi almaktayız. Bu konuda AFAD yetkilileriyle gerekli görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Aldığımız bilgileri de hemşehrilerimizle paylaşıyoruz. Bursa’ya şu ana kadar gelen afetzedelerin çoğunun derin bir travma içerisinde olduğunu üzülerek belirtmek istiyorum. Bizler de bu anlamda onlara yardımcı olmaya, yaralarına bir nebze olsa da merhem olmaya çabalıyoruz.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM