BTSO Sağlık Konseyi Sektörün Geleceği İçin Çalışıyor
  • Haber Girişi: 11 Mart 2024 9:08 | Son Güncelleme: 11 Mart 2024 9:08

BTSO Sağlık Konseyi Sektörün Geleceği İçin Çalışıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sağlık Konseyi ‘Strateji Arama Çalıştayı’ iş dünyasının referans eğitim merkezi Bursa Business School’da (BBS) gerçekleştirildi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, sağlıklı yaşam programlarının da gerçekleştirildiği BBS’in, ulusal ve uluslararası düzeyde kongrelerin düzenlendiği referans eğitim merkezi niteliğiyle Türkiye’nin Davos’u kimliğini kazanacağını söyledi.

Sağlık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren çalıştayın ilk gününde, sektörde yaşanan son gelişmeler, nitelikli istihdam ve mesleki eğitim başta olmak üzere sektörü yakından ilgilendiren gündem maddeleri değerlendirildi. Çalıştayın ikinci gününde ise konsey üyelerinin oluşturduğu çalışma grupları, ‘Dijitalleşme’, ‘Markalaşma’, ‘Yönetişim’ ve ‘Sürdürülebilirlik’ başlıklarıyla düzenlenen oturumlara geçti. Sektörün rekabetçiliğinin artırılması ve yol haritasının belirlenmesinin amaçlandığı çalıştaya, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, BTSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet Özkul, BTSO Sağlık Konseyi Başkanı Mehmet Fatih Özkul, 27. Dönem Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar, üniversite temsilcileri ve konsey üyeleri katıldı.

“İş Dünyası Temsilcilerimiz BBS ile Rekabete Daha Hazır Hale Gelecek”
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, Türkiye’de sağlık sektörünün önemli bir mesafe katettiğini söyledi. Küresel ölçekte teknoloji odaklı dönüşümün baş döndürücü bir hızda gerçekleştiğini ifade eden Kılıç, “Hayatımızın her alanına nüfuz eden bir dijital dünyayı yönetmek durumundayız. Diğer taraftan markalaşma, yönetişim ve sürdürülebilirlik konularında da etkin ve güçlü bir yol haritası oluşturmalıyız.” dedi. BTSO olarak küresel ölçekte yaşanan değişim ve dönüşüm sürecine seyirci kalmak yerine, global ve bütüncül bir bakış açısıyla, riskleri ve fırsatları birlikte gören bir yaklaşım sergilediklerini ifade eden Erol Kılıç, “Konseylerimiz ve komitelerimiz, geride bıraktığımız 11 yılda Bursa’mızın dönüşüm sürecini hızlandıran ve sektörlerimize ivme kazandıran 60’tan fazla örnek projenin hareket noktası oldu. Meclis ve komite üyelerimizden sivil toplum kuruluşlarına, üniversite ve akademik odalardan kamu kurum temsilcilerimize kadar konseylerimizin her bir üyesi, sektörlerimizi harekete geçirecek projelerin oluşmasına katkı sağlamaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM