Bosna Hersek Türkiye Mezunlarından Depremzedeler İçin Yardım Tırı
  • Haber Girişi: 22 Şubat 2023 11:20 | Son Güncelleme: 22 Şubat 2023 11:20

Bosna Hersek Türkiye Mezunlarından Depremzedeler İçin Yardım Tırı

Yerel halk ve iş adamlar yardımıyla toplanan yardım tırı kapsamında çok sayıda battaniye, döşek, ısıtıcı gibi acilen ihityaç duyulan malzemelerin yanında çocuk ve kadınlar için hazırlanmış yardım kolileri bulunmaktadır.
Bosna Hersek’in Lukavac kentinden yola çıkan tır organizasyonunda yer alan Lovic & Co firma müdürü Edis Loviç tarafından yapılan açıklamada Türkiye ve Süriye’de depremzedelerin acısını Bosna Hersek halkı olarak paylaştıkları ve her zaman yanında oldukları ifade etti.
Bosna Hersek’ten Türkiye’de bulunan arama kurtarma ekipleri ile birlikte Hatay’da yaklaşık 2 hafta bulunan Bosna Hersek Türkiye Mezunları Derneği başkanı Emin Bajriç yaptığı açıklamada yüzbinlerce kişinin etkilendiği deprem yaralarının sarılması uzun ve zor bir süreç olacağını hatırlatarak her türlü yardımın faydalı olacağını vurguladı. “Bosna Hersek halkı olarak bir gecede aile ve evlerini kaybetmenin acısını yaşadıkları için Türkiye’deki kardeşlerimiz için Bosna Savaşı sonrası tarihte en büyük seferberlik gösterdi ve rekor miktarda yardım topladı. Türkiye’de eğitim alan vatandaşlarımızı bir araya getiren dernek olarak Türkiye’deki kardeşlerimizin acısını paylaşmak ve yardımına koşmak için elimizden gelen her şey yapmaya hazırız.” şeklinde açıklama yaptı. 
Bosna Hersek Türkiye Mezunları Derneği deprem gününden itibaren tüm kapasitelerini yerel ve T.C. kurumlarına sunarak Bosna Hersek’ten Türkiye’ye giden arama kurtarma ekiplerine sahada tercüman desteğinden Saraybosna’da deprem kurbanları için çiçek bırakma ve anma etkinliğine kadar birçok faaliyet gerçekleştirildi. Söz konusu dernek tarafından ayrıca sosyal medya kampanyasıyla beraber depremzedeler için yardım toplama faaliyetleri de gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM