BAŞKAN VE EŞİ ENGELLİLER İÇİN MUTFAĞA GİRDİ, KURABİYE YAPTI
  • Haber Girişi: 2 Aralık 2022 10:01 | Son Güncelleme: 2 Aralık 2022 10:01

BAŞKAN VE EŞİ ENGELLİLER İÇİN MUTFAĞA GİRDİ, KURABİYE YAPTI


Eşi ile birlikte mutfağa girerek kurabiye yapan Başkan Mustafa Işık, içine bolca sevgimizi kattık dediği kurabiyeleri, engelli çocuklara hediye etti.

Başkan Mustafa Işık Eşiyle Beraber Engelli Çocuklara Kurabiye Yaptı

“Asıl engel akıl ve kalpte oluşturulan duvarlardır” diyen Gürsu Belediye Başkanı MustafaIşık, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, engelli kardeşlerimiz için, kıymetli eşimle beraber, sevgimiz ve el emeğimizi içine bolca katarak kurabiye yaptık. Sadece, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil, 365 gün onların yanındayız, bugüne özel olarak da, onların gönüllerine dokunabilmek için, hem sevgimizi, hem aşkımızı hem de muhabbetimizi içine kattığımız kurabiyelerimizi engelli kardeşlerimizle paylaşmak istedik. Tüm hizmetlerimizi, onların yaşamlarındaki engelleri ortadan kaldırmak hassasiyetiyle gerçekleştiriyoruz. Bugün de kalplerine dokunmak için onlarlayız” dedi.

“Engelleri Aşmak Bir İnanç Meselesidir”  

Sevginin önünde hiçbir engel olmadığını hatırlatan Başkan Işık, “Hayatın tüm alanlarında; sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen, engelli kardeşlerimizin ortaya koydukları mücadele hepimize örnek olmalıdır.Bize düşen görev, onların bu mücadelesine destek olacak hizmetleri sunmak ve kalplerindeki sıcaklığa karşılık olacak sevgiyi onlara hissettirmek. Engelli çocuklarımızın, gençlerimizin, yetişkinlerimizin başta ailelerinin olmak üzere hepimizin desteğine ihtiyacı var. Bizler de onlara kolay yaşam koşulları sağlamakla yükümlüyüz.” dedi. 

“Gürsu’muzun Engelsiz Kent Olması İçin Çalışıyoruz”

“İnsana değer veren proje ve hizmet sunma anlayışıyla, Gürsumuz’un engelsiz bir kent olması için; kılavuzlu taşlar, asansörler, engelli aracı şarj istasyonları, engelsiz yaşam parkı, kaldırım ve yol çalışmaları, engelli araç yardımlarımızın yanında hayata geçirdiğimiz projelerle, eğitimlerle, beceri kurslarıyla, gelişim seminerleriyle, geziler ve etkinliklerle de gerek ekonomik gerek sosyal anlamda engelli kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Sosyal yaşam alanlarındaki fiziksel koşulları engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak oluşturuyoruz. Zaman zaman da onlarla birlikte keyif alacakları aktiviteler gerçekleştirerek gönüllerini alıyoruz. Onların mutluluğuyla bizler de mutlu oluyoruz. Engelli kardeşlerimiz ve aileleri, belediyesinin, belediye başkanının, devletinin, maddi, manevi yanında olduğunu hissetsin istiyoruz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Engelsiz hayallerle engelleri hep birlikte aşacağımız güzel yarınlar diliyorum” dedi.Kendi elleriyle yaptığı kurabiyeler ve çeşitli hediyelerle engelli çocukları evlerinde ziyaret eden Başkan Işık, çocuklarla ve aileleriyle sohbet edip, oyunlar oynayarak gönüllerini aldı.GazeteAbc

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM