BALKANTÜRKSİAD 31.Sinerji Toplantısı yapıldı
  • Haber Girişi: 9 Mart 2024 11:58 | Son Güncelleme: 9 Mart 2024 11:58

BALKANTÜRKSİAD 31.Sinerji Toplantısı yapıldı

BALKANTÜRKSİAD 31. Sinerji Toplantısına, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Arif Bayrak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Kılıç ve Hakan Batmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bursa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sabriye Şen, BALGÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi Belediye Başkan adayı Erkan Aydın, siyasi partiler, STK’lar ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra SİAD’ların Başkanları ve yöneticileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle tüm kadınların gününü kutladı. Katılımlarından dolayı Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay’a teşekkür eden Başkan Fatih Şakir, “Sayın Bakan Yardımcımız, Büyükelçi olarak Brüksel’de Avrupa Birliği nezdinde ülkemizin daimi temsilcisi iken BALKANTÜRKSİAD heyeti olarak bizleri 2 kez ağırlamıştı. Avrupa Birliği Fonları ile Avrupa Birliği – Türkiye ilişkileri konularında çok kıymetli bilgiler aktarmıştı” dedi.

Ülkeler arasında sınırların kalktığının, artık bölgesel güçlerin oluştuğunu söyleyen Başkan Fatih Şakir, “BALKANTÜRKSİAD olarak bizler de Balkanlar’da, Avrupa’da lobicilik yapmaya çalışıyoruz. Ancak son dönemlerde vize sıkıntılarımız söz konusu. İş dünyası olarak zorluklar çekiyoruz. Batı ülkelerinin Balkanlar’la ilgili bir projeleri var. Balkanlar’da serbest dolaşım ülkesi olmayan kalmadı. Maalesef herhalde ileride Avrupa’da bizlerin vizesiz gidebileceğimiz ülke kalmayacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM