Ayhan Bora Kaplan davasında Sinan Ateş detayı!
  • Haber Girişi: 21 Mayıs 2024 12:16 | Son Güncelleme: 21 Mayıs 2024 12:16

Ayhan Bora Kaplan davasında Sinan Ateş detayı!

Emniyete kadar uzanan Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası gündemdeki yerini korurken, davanın müştekilerinden Muhammed Sağ, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Sağ, “Bana çeşitli yerlere silah satma teklifi yapıldı ve merhum Sinan Ateş bu durumu biliyordu. Bu yüzden öldürüldü.” şeklinde konuştu.

Olay Sinan Ateş cinayetine kadar uzandı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün iki numaralı ismi ve davanın gizli tanığı olan Serdar Sertçelik’in iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 8 kişiden 7’si tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında görevden uzaklaştırılan iki emniyet müdürü ve bir komiserin bulunması, Ankara’da hareketli günler yaşanmasına neden olmuştu. Olayın yankıları sürerken, davanın müştekilerinden Muhammed Sağ, TELE1 canlı yayınında yaptığı açıklamalarla işin Sinan Ateş cinayetine kadar uzandığını öne sürdü.

Sinan Ateş’in tetikçiliğini Bora Kaplan kabul etmediği için arası bazı kişilerle bozuldu

Muhammed Sağ, TELE1 canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Rahmetli, bana teklif ettikleri silah ticaretini biliyordu. Novoroski’den silah alıp Lazkiye ve Basra gibi yerlere satmak istiyorlardı. Milyonlarca silah Ortadoğu ülkelerine satılmıştı ve rahmetli bunları biliyordu. Bu yüzden öldürüldü. Ben de bu yüzden Türkiye’ye gelmiyorum. Ayrıca Sinan Ateş’in tetikçiliğini Bora Kaplan kabul etmediği için arası bazı kişilerle bozuldu,” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM